Tag: рекација
Португалецот не размислува за отказ

Мурињо: Тренерите кои се во доминантни клубови можат да кажат дека се е` розово

пред 2 мес.
Тренерот на вардар по ремиот со Елверум

Алушовски: По секој натпревар доаѓаме до истото, повторно промашуваме во клучните напади

пред 2 мес.
Тренерот на наполи го брани својот капитен

Гатузо: Инсиње не смее да мисли дека загубивме поради него, тоа не е точно

пред 3 мес.
Португалецот има неверојатно влијание

Бруно Фернандес: Уживам, имам одличен тим околу мене, се обидуваме да победуваме и да се фокусираме на нас

пред 4 мес.
Норвежанецот по ремито со Лестер

Солскјер: Разочарани сме затоа што не победивме, а имавме неколку големи шанси кои не ги искористивме

пред 4 мес.
Напаѓачот нема нема постигна гол девет натпревари

Лампард го брани Вернер: Тој ги плаши противниците и наскоро ќе почне да постигнува голови

пред 4 мес.
Норвежанецот делува како да е од друга планета

Солскјер: Среќен сум од нашиот пристап, духот во тимот кој се врати по разочарувањето во ЛШ

пред 4 мес.
Ќе му биде ли исполнета желбата ?

Артета бара ВАР технологијата да се користи и во групата фаза од Лига Европа

пред 5 мес.
Откако беше изоставен од регистрираните за Премиер лигата

Озил тврди дека во Арсенал заборавиле што е лојалност: Без разлика на се`, јас ќе се борам!

пред 6 мес.
Тренерот на ПСЖ за воведниот дел против Јунајтед

Тухел: Ова беше едно од нашите најлоши први полувремиња, ако не и најлошото досега

пред 6 мес.
селекторот искрено за шансите против Грузија

Ангеловски: Се надевам дека конечно по 30 години ќе ја видиме Македонија на едно Европско првенство

пред 6 мес.
Кој губи има право да „плаче“

Капарос: Не знам дали воопшто беше пенал, вие тоа подобро го знаете

пред 8 мес.
Тренерот на Вардар 1961 по поразот од Нексе

Алушовски: Недопустливо е за некои играчи неодговорно да се однесуваат

пред 8 мес.
Соппшените на прволигашот по одлуката на куќата на ракометот

Претседателот на РК Охрид со обвинување од РФМ, тоа е гнездо на рекетари и на уценувачи!

пред 11 мес.
Тренерот на „Лавовите“ од Ѓорче за ситуацијата со Ковид-19

Жикица Тасевски: Ни престојат неизвесни денови за професионалниот спорт и фудбал во Македонија

пред 1 година