Tag: рекорд
По рекордот во ЛШ и победата над Кјелце

Кире Лазаров: Секогаш си поставувам високи цели, ги сакам предизвиците

пред 2 недели
Македонија има нова причина за гордост

ЕФХ со честитка за рекордерот Лазаров: Мајсторот за време на работа (ВИДЕО)

пред 2 недели
Ден за паметење за македонскиот бомбардер

ВИДЕО: Неверојатен рекорд на Лазаров, Нант го елиминираше Кјелце во ЛШ

пред 2 недели
Неверојатен, уверлив, фантастичен...

ВИДЕО: Рекордната партија на Расел Вестбрук за место во историјата на НБА  

пред 3 недели
Во историјата на НБА лигата

ВИДЕО: Грег Поповиќ испиша историја, стана третиот со 1300 победи

пред 3 недели
Кражба, срамота, очајна одлука ....

ФОТО: Португалските медиуми збеснаа по скандалот во Белград

пред 3 недели
Во дербито на 30 коло

ВИДЕО: Мбапе го постигна 100 гол во Лига 1, ПСЖ убедлив против Лион

пред 1 месец
Ова не била ни највисоката понуда

Манчестер Јунајтед со рекорден договор со новиот спонзор, Шевролет немал никакви шанси

пред 1 месец
соборен рекордот од пред четири дена

ВИДЕО: Во НБА се рушат рекорди, историска вечер во трипл-дабл сегментот

пред 1 месец
Доминација во секоја смисла

ФОТО: Гвардиола е недостижен за конкуренцијата, единствен со ваков рекорд во последните 12 сезони

пред 1 месец
бразилецот се огласи повод рекордот на роналдо

ФОТО: Пеле му го честиташе рекордот на Роналдо

пред 1 месец
Момент за историја во светскиот тенис

Ѓоковиќ откако го сруши рекордот на Федерер: Денеска е голем ден

пред 1 месец
Падна остварувањето на Ширер и Сатон од 1995 година

Кејн и Сон поставија нов рекорд во Премиер лигата – тие се најдобриот тандем (ВИДЕО)

пред 1 месец
Српскиот тениси ас е осамен на врвот

ФОТО: Историски ден за Новак Ѓоковиќ и за светскиот тенис

пред 1 месец
Српскиот тениски ас, следната недела ќе испише историја

Новак Ѓоковиќ го израмни рекордот на Федерер на АТП ранг листата

пред 2 мес.
Неверојатна ноќ за 17 годишен плејмејкер на „Баварците“

ВИДЕО: Идната ѕвезда на Баерн, Мусиала стана најмладиот Англичанец со гол во ЛШ

пред 2 мес.