Tag: рен
Французинот можно е да не го менува клубот

Камавинга признава дека има понуди но Рен е реална опција

пред 7 дена
Тухел повторно има причини за нервоза

ВИДЕО: ПСЖ продолжува да победува во Франција, настрада Рен

пред 3 недели
Премиера на 7 коло во Франција

ВИДЕО: Рен киксна, само бод против фенерџијата Дижон

пред 2 мес.
Дефанзивецот има понуди по пола Европа

Ругани ги одби Вест Хем, Севиља и Валенсија и реши да игра за Рен

пред 2 мес.
„Кралевите“ сега имаат конкуренција

Ковид-19 го спречи Реал Мадрид да го купи чудото од дете на Рен

пред 7 мес.
Немирниот Арфа сега живее во 2700 квадратни метри

Бен Арфа го истераа од хотелот во Шпанија, но по интервенција на клубот сега е сместен во комлекс со 23 соби

пред 8 мес.
Мбапе направи трилинг

ВИДЕО: ПСЖ е финалист на Купот на Франција, откако на гости го декласираше Лион

пред 9 мес.
Човекот кого од вчера го сака цела фудбалска Англија

Фотогалерија: Кој е Исмаил Сар, човекот кој го уништи сонот на Ливерпул?

пред 9 мес.
Многу пари

Реал ќе даде неверојатни 70 милиони евра за 17-годишен фудбалер

пред 9 мес.
Млад, а веќе вреди милиони

Реал ќе даде 60 милиони евра за 17-годишен фудбалер како алтернатива на Казeмиро

пред 10 мес.
Иновативен метод

ФОТО: Лацио ги казни сопствените навивачи со 50000 евра

пред 10 мес.
најавени промени по денешниот натпревар

Монако раскинува со својот тренер, неколку кандидати за неговото место

пред 12 мес.
за сума од 100 милиони евра

Реал Мадрид се засилува со талентот на Рен

пред 12 мес.
очаен епилог за римјаните

ВИДЕО: Лацио со пораз се прости од Европа Лигата

пред 12 мес.
Најавен е трансфер во Јануари

Рен ја одреди цената, суперталентираниот Камавинга е на продажба

пред 1 година
Дел Кастиљо ги „расплака“ преценетите принцови

ВИДЕО: Маестрален пресврт на Рен за победа над големиот ПСЖ

пред 1 година