Tag: ренџерс
НЕВЕРОЈАТНА ЗАБАВА ВО ГЛАЗГОВ

ВИДЕО: Во Глазгов се слави- фановите на Ренџерс го „запалија“ градот откако ја освоија првата титула после 10 години

пред 2 мес.
ЏЕРАРД ИМА ШАНСА ЗА ДВОЈНА КРУНА

ВИДЕО: Ренџерс успеа да слави во големото дерби, Селтик по 10 години прв пат без трофеј

пред 3 мес.
Судир на двете најуспешни екипи во Шкотска

Дерби во Шкотска: Ренџерс сонува 12 години за куп титулата

пред 3 мес.
ЧЕСИТЕ ЌЕ МОРААТ БЕЗ НЕГО

Жестока казна: Фудбалерот на Славија Прага доби двоцифрен број натпревари суспензија поради расизам против Ренџерс

пред 3 мес.
ПРОФИТОТ ГЛАВНА ПРИЧИНА

Селтик и Ренџерс ја напуштаат Шкотска и ќе играат во една од топ 5 лигите?

пред 4 мес.
ЗАЕДНО ПРОТИВ РАСИЗМОТ

ВИДЕО: Овој потег на Олд Фирм дербито ги воодушеви сите- ги сплоти Селтик и Ренџерс

пред 4 мес.
ФУДБАЛЕРИТЕ НА СТИВЕН ЏЕРАРД ИТААТ КОН СЕЗОНА БЕЗ ПОРАЗ

ВИДЕО: Реми во вечното шкотско дерби- ниту Селтик не успеа да ги победи, Ренџерс се уште без пораз во првенството

пред 4 мес.
ЧЕСИТЕ БЕСНИ

ВИДЕО: Славија Прага на Инстаграм објави видео од малтретирањето во Глазгов- „УЕФА мора да го види ова“

пред 4 мес.
АВИОН НАДЛЕТУВАШЕ НАД СТАДИОНОТ НА СЕЛТИК

ФОТО: Дали е ова трол на годината? Навивачите на Ренџерс со порака кон најголемиот ривал ја прославија титулата

пред 5 мес.
ПРВА ТИТУЛА ПОСЛЕ 10 ГОДИНИ

ВИДЕО: Почна да се лади шампањот- Ренџерс шампион на Шкотска, Џерард пееше и скокаше со своите играчи

пред 5 мес.
Голдсон човек на одлука

ВИДЕО: Ренџерс го доби првото „Олд фирм“ дерби сезонава

пред 9 мес.
Јирген Клоп не оди никаде, но листата е за секој случај

Атлетик: Ливерпул има листа со имиња на тројца тренери, кои, ако затреба, ќе го заменат Јирген Клоп

пред 1 година
Изгледа невозможно, ама...

ФОТО: Стивен Џерард ќе заигра повторно во Ливерпул?

пред 1 година
Колумбиец во Тотенхем

Тотенхем го насочи вниманието кон напаѓачот на Ренџерс

пред 2 години
важна победа за тимот на легендарниот Стиви-Џи

ВИДЕО: Големото шкотско дерби заврши со победа на тимот на Стивен Џерард

пред 2 години
Џерард со нов договор со Ренџерс

Џерард го продолжи својот престој на „Иброкс“

пред 2 години