Tag: ренова
ренова нема да менува ништо на клупата

Ренова официјално потврди, Ќатип Османи останува на чело на екипата

пред 2 мес.
баражи за пмфл

Четири екипи во борба за две места во ПМФЛ, разврска во мак фудбалот

пред 2 мес.
„романтичарите“ имаат иднина

Влахо: Младите играчи покажаа дека на нив може сериозно да сметаме во иднина

пред 2 мес.
ШКЕНДИЈА, ШКУПИ И СТРУГА ТЛ ВО ЕВРОПА, ВАРДАР И БЕЛАСИЦА ВО ВТОРА ЛИГА

ФОТО+ВИДЕО: Крај на сезоната во ПМФЛ- Струга Трим Лум испиша историја, Ренова и Силекс ќе играат бараж за опстанок

пред 2 мес.
ШЕСТ ГОЛА ПО 45 МИНУТИ

Полувреме во ПМФЛ: Моментално во Европа патува Струга ТЛ, бараж за опстанок ќе играат Ренова и Силекс

пред 2 мес.
голеада на јашаровски

ВИДЕО: Јашаровски со хет-трик и еврогол и донесе победа на Ренова во борбата за опстанок

пред 3 мес.
КОЈ СО КОГО ИГРА ДО КРАЈ ВО БИТКАТА ЗА ОПСТАНОК

Вардарци пред невозможна опстанок мисија: Пеколниот распоред ги носи кон Втора лига

пред 3 мес.
ГОЛМАНИТЕ ФАТЕНИ НА СПИЕЊЕ

ВИДЕО: Најдобри моменти од ПМФЛ- два преубави гола, два големи голмански кикса, посебно на Захов

пред 3 мес.
БОРЕЦ ИСПЛИВУВА ВО ПОМИРНИ ВОДИ

ВИДЕО: Полувреме во ПМФЛ- Вардар со негатива во дербито за опстанок, според планот не оди ни за Силекс и Ренова

пред 3 мес.
ТЕТОВЦИ ОДАТ КОН ПОМИРНИ ВОДИ

ВИДЕО: Злато вредни три бода за Ренова- Гипсарите стигнаа до голема победа во директниот дуел за опстанок со Силекс

пред 3 мес.
НАТПРЕВАР ВАЖЕН И ЗА НАЈТРОФЕЈНИОТ ВАРДАР

Започнува разврската за прволигашкиот живот: Во Тетово гостува Силекс- победникот оди кон помирни води

пред 3 мес.
ЧЕТИРИ ТИМА ВО САМО ТРИ БОДА РАЗЛИКА НА ДНОТО

ФОТО+ВИДЕО: Вардар и Ренова одиграа реми, вистински драма ќе биде битката за опстанок, Шкендија се поблиску до титулата

пред 4 мес.
1:1 по првите 45 минути на „Тодор Проески“

ВИДЕО: Вардар ги враќа работите на почетокот,со прекрасниот гол на Мирчевски

пред 4 мес.
Ренова води против Вардар

ВИДЕО:Фантастичен гол на Јашароски за водство на „Гипсарите“ во борбата за опстанок

пред 4 мес.
Делегирани се судиите за 26 коло

ПМФЛ: Александар Ставрев ќе го суди градското дерби меѓу Ренова и Шкендија

пред 4 мес.
ПЕТ ГОЛА НА ПЕТ МЕЧА

ФОТО: Вардар успеа да стигне до бод, Работнички и Пелистер сигурни, без голови во Струмица и Тетово

пред 5 мес.