Tag: репрезентација
и против холандија да одиграме до крај

Димитриевски: Второто полувреме беше наше најдобро до сега , треба да се бориме до крај

пред 18 часа
интересен избор

ФОТО: Аргентински судија ќе ја дели правдата на мечот Македонија – Украина

пред 3 дена
атакуваат на победа во вториот меч

Јермоленко : Против Македонија одиме на победа , мора да победиме за пласман во втората фаза

пред 4 дена
мора да се игра до крај

Трајковски: Одигравме одлично , нема простор за разочарување ,убеден сум дека ќе ја поминеме групата

пред 4 дена
санирана повредата

Одлична вест за Италијанците! Огромно засилување пред продолжението на ЕУРО!

пред 4 дена
има уште два натпревари

Алиоски: Мора да бидеме константни 90.минути , на крајот на ЕУРО ќе видиме каде сме

пред 5 дена
фотогалерија од мечот во букурешт

ФОТО: Одлично издание на Македонската репрезентација и покрај поразот во Букурешт

пред 5 дена
познати почетните состави

Официјални состави: Македонија со Пандев и Трајковски ќе ги напаѓа Австријците

пред 5 дена
ПОДДРШКА ПРЕД ИСТОРИСКИОТ НАСТАП

Авион над Скопје во чест на фудбалерите- Напред Македонија , одиме на Европско

пред 6 дена
тим од најстарите играчи на ова еуро

ФОТО: Пандев го предводи тимот на ветерани на ЕУРО 2020

пред 6 дена
уште едно признание

Македонскиот дрес најубав на ЕУРО 2020 според ЕСПН

пред 6 дена
порака од ффм пред стартот на еуро

Муамед Сејдини: Самоуверена, моќна, храбра, оптимистична. Ваква Македонија сакаме. Момци, со среќа.

пред 6 дена
АТМОСФЕРАТА Е ОДЛИЧНА МЕЃУ МАКЕДОНЦИТЕ

ВИДЕО: Повторно главен ди-џеј Елиф Елмас- денеска странски хит на репертоарот

пред 7 дена
мотив за поддршка плус

Шанса за Македонските навивачи: Владата во Букурешт дозволи 50% капацитет на стадионот

пред 1 нед.
победа и ништо друго не доаѓа во предвид

Шишковски: Една грешка ќе го реши мечот со Австрија , се надевам тие ќе згрешат први

пред 1 нед.
гладни сме за успех и победа

Димитриевски: Нема притисок , само мотивација за успех, одиме на победа против Австрија , не дојдовме за искуство

пред 1 нед.