Tag: репрезентација
не чекаше многу за да се врати

Манџукиќ доби нова функција

пред 1 нед.
по пауза од неколку години

Кирил Николовски пред почетокот на квалификациите: „Тука сум да помогнам колку можам“!

пред 1 нед.
избрани играчите за квалификациите

Селекторот Драган Бајиќ со 15 играчи за престојниот квалификациски ФИБА прозорец

пред 2 недели
НАПРЕДОК НА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА

Добрите резултати донесоа напредок: Македонија со искачување на ФИФА листата

пред 2 недели
ИМА ПОВЕЌЕ ОД 100 НАСТАПИ ЗА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА

Пјаниќ исфрлен од репрезентацијата на Босна и Херцеговина

пред 2 недели
тој е решение за неговите проблеми

Братот на Балотели: Не го разбирам Манчини. Зошто не му се јавува на Марио?

пред 2 недели
со малку среќа можевме и до позитивен резултат

Канатларовски: Ова е реалната состојба, честитки за момците кои изгинаа на теренот!

пред 2 недели
калулу беше човек на одлука

ВИДЕО: Несреќен пораз за македонските надежи од Франција!

пред 2 недели
познат почетниот состав

ФОТО: Канатларовски офанзивно против „моќната“ Франција

пред 2 недели
хет-трик на барди

ВИДЕО: Пукна петарда во Ереван , Македонија со убедлив триумф против Ерменија!

пред 3 недели
сите мисли во милано

Пиоли: Италија во иднина, засега Милан

пред 3 недели
момците се спремни за ереван

ФОТОГАЛЕРИЈА: Македонските фудбалери го одработија последниот тренинг пред Ерменија

пред 3 недели
се огласи ибра околу новиот повик во репрезентацијата

Ибрахимовиќ се приклучи на репрезентацијата: Моето тело старее, но мојот ум е се помлад и помлад!

пред 3 недели
ШАНСА ЗА ДЕБИ

Милевски го повика Доријан Бабунски во репрезентацијата

пред 4 недели
големи проблеми околу составот

Составот на Македонија до 19 години за квалификацискиот турнир за Елитна фаза за ЕП

пред 4 недели
селкторот лазаров ги пробуваше сите варијанти

ФОТО: Македонија поразена во првата контролна средба со Египет

пред 4 недели