Tag: рестарт на сезоната
лејкерс и клиперс ги вкрстуваат копјата

ФОТО: Сезоната во НБА се враќа со стил и дербито на Лос Анџелес

пред 4 мес.
Време е за елитен фудбал на Апенините

ФОТО: Провокативна најава од сексипилната Дилета Леота за рестартот во Серија А

пред 4 мес.
по неискористениот пенал португалецот со порака

Роналдо се огласи по пласманот во финалето на Купот на Италија (ФОТО)

пред 5 мес.
во јули повторно ќе се игра кошарка во сад

Одреден датумот за рестарт на сезоната во НБА

пред 5 мес.
Разгледани се сите опции и само една е прифатлива

Клубовите децидни, не сакаме плеј-оф и плеј-аут Серија А ќе се доигра комплетно или нема да играме!

пред 5 мес.
најмалку 50 играчи одбиваат да играат под вакви околности

Проектот „Рестарт“ пред пропаст: Ѕвездите од Премиерлигата загрижени за безбедноста (ФОТО)

пред 6 мес.
Лекарите во Англија имаат стратегија

Новозаболени од Ковид-19 нема по автоматизам да значи нов прекин на Премиер лигата

пред 6 мес.
Закажан е нов состанок на 1 мај

Анличаните задоволни од УЕФА, сезоната да се доигра до 31 јули, а потоа да се мисли за ЛШ и ЛЕ

пред 6 мес.
Остануват уште шест кои не сакаат да продолжат со играње

Фиорентина и Парма демантираа дека се против рестарт на сезоната во Серија А

пред 6 мес.
Добри вести за сите фанови на островскиот фудбал

Премиерлигашите одлучија: Фудбалот се враќа, но не порано од 8 јуни, Владата спречи тренинзи пред 7 мај

пред 7 мес.
Со збиен распоред до комплетирање на сезоната

Л`Екип: Француското првенство продолжува на 17 јуни, ќе се игра секој трет ден

пред 7 мес.
Ново решение е на повидок, Ливерпул ќе добие шанса

Премиерлигашите интензивно работат на план за рестартирање на сезоната

пред 7 мес.