Tag: рестарт
Одреден е денот кога ракометот ќе се врати на програмата

РФМ дозволи рестарт во домашното ракометно првенство, ќе се игра од 16 октомври

пред 11 мес.
лејкерс подобри од клиперс

ВИДЕО: „Кралот“ со кош во последните секунди го реши дербито на Лос Анџелес

пред 1 година
Време е за елитна кошарка

ФОТО: Њу Орлеанс против Јута и ЛА Лејкерс против Клиперс во воведната ноќ во НБА

пред 1 година
навивачите очекуваа дека ќе видат голови

Евертон и Ливерпул разочараа на дербито на Мерсисајд

пред 1 година
СИТИ со победа ќе го одложи славјето на Ливерпул

Англискиот фудбал конечно се враќа, вечерва две средби со едно големо дерби

пред 1 година
Двајца фудбалери заразени со Ковид-19

Премиер лигата ќе продолжи, Норвич потврди дека еден играч има коронавирус

пред 1 година
рестарт на италијанскиот фудбал со полуфинале во купот

ФОТО: Објавени составите, Јувентус со Роналдо и Дибала, Милан со Ребиќ

пред 1 година
по рецептот на нба

МЛС лига ќе се доигра во Орландо, познат е датумот за рестарт на сезоната

пред 1 година
вкупно 22 клуба влегуваат во завршницата на сезоната

ФОТО: НБА ќе се доигра во Орландо, познат е форматот, рестарт од 31 јули

пред 1 година
Распоредот на натпревари за најавениот рестарт во Серија А

Серија А продолжува на 20 јуни, Пандев, Несторовски и Елмас од 23 јуни во битка за бодови

пред 1 година
Добри вести од Англија

Нема позитивни на Ковид-19 на најновото тестирање, Премиер лигата се враќа на 17 јуни

пред 1 година
Ова ќе биде фудбалски маратон во Италија

Распоредот е пред потврда, секој ден натпревари од Серија А во повеќе термини

пред 1 година
Во Лацио се среќни по најавата за рестарт во Серија А

Лотито: Ова не е победа за Лацио, ова е победа за целиот фудбал во Италија

пред 1 година
Супер вести пренесува островски БИ-БИ-СИ

Премиер лигата продолжува на 17 јуни со дербито меѓу Манчестер Сити и Арсенал

пред 1 година
Подготовки за рестартот на ПФМЛ

ФОТО: ФК Вардар почна со тренинг, заврши паузата поради Ковид-19

пред 1 година
Планот е поставен и изгласан

Серија А ќе продолжи на 13 јуни, телевизиите и клубовите ќе си ги добијат парите според договореното

пред 1 година