Tag: рестарт
Постои реална можност за рестарт

Сезоната во Ла Лига продолжува на 11 јуни со дуелот на Севилја и Бетис?  

пред 1 година
Се ближи денот за фудбал на Апенините

Серија А продолжува во јуни, само не се знае кој викенд-уверува Спадафора

пред 1 година
во шпанија ќе се доигра сезоната

ОФИЦИЈАЛНО: Ла Лига доби датум за рестарт!

пред 1 година
желбата е 20 јуни за рестарт на сезоната но...

Во Ломбардија 65 починати за 24 часа од коронавирусот, рестартот на Серија А повторно под ризик

пред 1 година
МЕДИЦИНСКИОТ ПРОТОКОЛ Е УСВОЕН

Спадафора: Има шанси да гледаме фудбал во Серија А кон средината на јуни

пред 1 година
Официјални состави за дербито на денот

ФОТО: Борусија ќе го нападне Шалке со Халанд и Брандт, Санчо остана на клупа

пред 1 година
рестартот на сезоната се одложува за две седмици

ФОТО: Ново одложување, тенис нема да се игра до 31.јули

пред 1 година
Нова опасност за најавениот рестарт

Штрајк во Серија А, проблем се промените во медицинскиот протокол

пред 1 година
36 клубови со една цел. еден заклучок, едно решение

Официјално: Германските клубови се обединија околу нивната голема цел

пред 1 година
Време е за натпревари, време е за спорт

Ристовски и Спортинг од 4 јули му се враќаат на фудбалот, Португалија се подготвува за рестар

пред 1 година
Ништо нема да биде исто

Еден позитивен на Ковид-19 и се` запира, предупредување пред рестартот на Серија А

пред 1 година
ливерпул пред потврда на шампионската титула

ФОТО на денот: Клоп се радува по одлуката на Борис Џонсон, Премиерлигата се враќа во јуни

пред 1 година
Ситуацијата во Германија се промени

Новите тестирања покажале дека во Келн нема новозаразени од Ковид-19

пред 1 година
Стоперот на Реал Мадрид за моменталната ситуација

Серхио Рамос: На државата и треба фудбалот од економски прични, не можам да дочекам повторно да играме

пред 1 година
Сериозен проблем во Германија

Двајца позитивни на Ковид-19, тимот во карантин – рестартот во Бундес лигата ќе биде одложен?

пред 1 година
Рестартот во Серија А пред поништување

Итен состанок на челниците во Серија А, нема време за губење

пред 1 година