Tag: реванш
сити оди на победа вечерва

Гвардиола: Одиме на победа и во реваншот

пред 9 мес.
Контроверзна изјава од Бразилецот

Нејмар: Ќе го дадам најдоброто за да обезбедиме финале, дури и ако значи да умрам на теренот

пред 9 мес.
ПСЖ е смирен пред утрешниот реванш

Покетино пред судирот со Сити: Ќе биде тешко против Сити, но смирени сме

пред 9 мес.
Баварците бркаат негатива против ПСЖ

Флик: Сакаме да направиме мало чудо во Париз, ќе бидам пресреќен ако успееме во таа намера

пред 9 мес.
Во реваншот од Европската лига на ЕХФ

Еурофарм Пелистер без Бабиќ и по поразот од Вардар 1961 гостува кај Магдебург

пред 10 мес.
УШТЕ СЕ СВЕЖИ РАНИТЕ ОД 2018-ТА ГОДИНА

Клоп за Реал Мадрид: Добро е што добивме прилика за реванш

пред 10 мес.
МОЖНО Е ДА ГО НЕМА ЕДЕН МЕСЕЦ

Барселона со сериозен проблем пред реваншот со ПСЖ, Пике има истегнување на лигаментите

пред 11 мес.
Пред реваншот во Швајцарија

Кастратовиќ: Верувам во овие момци и се надевам дека овие два гола ќе ги одржат будни

пред 1 година
Стоперот не го интересира што велат другите за Јувентус

Бонучи: Енергијата и адреналинот во нашата соблекувална се клучни

пред 1 година
Пред реваншт во Лигата на шампионите

Мемфис Депај: Подготвени сме за Јувентус, Де Лихт и јас ќе бидеме ривали

пред 1 година
Ковид-19 има но не е страшен!?

УЕФА се предомисли: Барселона ќе го дочека Наполи на „Камп Ноу“

пред 1 година
Поради проблемите со Ковид-19

Де Лаурентис со поддршка за прeдлогот на УЕФА, Барса – Наполи во Португалија

пред 1 година
Фудбалот во Италија повторно на програмата

Јувентус без Игуаин, Милан ќе истрча без Ибрахимовиќ во денешното полуфинале од Купот на Италија

пред 2 години
Напаѓачот по поразот во Франција

Кристијано Роналдо: Имаме 90 минути за да го возвратиме ударот во Торино

пред 2 години
На Вајлдер сега сите му се виновни

Вајлдер го обвини Фјури за нечист бокс

пред 2 години
Се правда ли екс-шампионот?

Вајлдер му запрети на тренерот кој го фрли пешкирот во ринг

пред 2 години