Tag: резултати
полувреме во пмфл

ВИДЕО: Шкупи и Ренова ги „газат“ Пелистер и Борец по првиот дел , ефикасно и во Струмица!

пред 6 дена
нба резултати

ВИДЕО: Милвоки конечно шампионски, Портланд влезе во серија победи, нов триумф и за Јута!

пред 6 дена
вечер на домашните екипи во нба

ВИДЕО: Јанис ги „уништи“ Лејкерси , трипл-дабл за Батлер, Портланд се врати од минус 20 разлика

пред 1 нед.
Дончиќ се изедначи со Мајкл Џордан

ВИДЕО: НБА трипл дабл шоу на Јокиќ и Дончиќ, убедлив пораз на Лејкерси, Кари на висина на задачата

пред 2 недели
8 коло ПМФЛ

ВИДЕО: Нерешено на дербито во Струга , голеада во Тетово , Пелистер до бод со Работнички во самиот финиш

пред 2 мес.
резултати 5 коло премиер лига

ВИДЕО: Кикс на Сити , Арсенал врза две победи по ред , Ливерпул сигурен со Палас

пред 2 мес.
баварската машинерија перфектна

ВИДЕО: „На седмо небо“: Баерн го разби Бохум со седум парчиња

пред 2 мес.
одиграно 4 коло од ВМФЛ-ИСТОК

ВМФЛ-ИСТОК: Дербито за Слога Виница , победи и за Кит Го и Беласица

пред 2 мес.
вардарци поразени во велешта

ВМФЛ-ЗАПАД: Неочекуван пораз на Вардар кај Велешта , Силекс останува перфектен

пред 2 мес.
псж не успеа да го победи бриж

ВИДЕО: Стрелците расположени во Англија и Португалија , дербито во Италија решено во 93 минута ,Ливерпул со пресврт до победа

пред 2 мес.
полувреме лига на шампиони

ВИДЕО: Мирно на дербито во Милано , голеада во Спортинг , Милан на чудесен начин до пресврт во првиот дел

пред 2 мес.
полувреме лига на шампиони

ВИДЕО: Баерн води во дербито со Барселона , Челзи сеуште мирен против Зенит , Јувентус се истури на Малмe

пред 2 мес.
започна првата сезона од конференциската лига

Започна Лигата на конференции: Феенорд без победа, покер на Макаби

пред 2 мес.
ефикасно во дербито на колото

ПМФЛ: Полувреме: Ефикасно во првиот дел на дербито во Струмица , Работнички има предност со Брегалница

пред 3 мес.
премиер лига 4 коло

ВИДЕО: На Олд Трафорд се во знакот на Роналдо, Арсенал конечно дојде до победа

пред 3 мес.
4 коло бундес лига

ВИДЕО: Спектакл во Леверкузен со седум погодоци , Волфсбург и понатаму незапирлив

пред 3 мес.