Tag: рфм
Селекторот го објави поширокиот список

ФОТО: Лазаров го објави списокот за престојните квалификациски натпревари

пред 16 часа
Измени во ракометната Суперлига

РФМ: Нов систем на натпреварување во Суперлигата

пред 7 дена
Управниот одбор на РФМ одлучи

Ракометарите и ракометарките на Македонија наскоро ќе ги добијат најавените премии

пред 1 нед.
Измени по однос на системот за натпревари

РФМ одлучи: Вардар и Е. Пелистер од прво коло во Супер лигата, бројот на странци се намалува

пред 1 нед.
добри вести од рфм

УО на РФМ одреди премии и награди за женската и машката репрезентација

пред 4 недели
Примија за важната победа над Данска

РФМ: Филип Милошевски реизбран за генерален секретар, ракометарите добиваат 20 000 евра

пред 1 месец
ПОРАЧУВА ДЕКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА ИМА И КРАТКОРОЧНИ, НО И ДОЛГОРОЧНИ ЦЕЛИ

Лазаров: Ова е голем предизвик, мора да одиме чекор по чекор, Македонија не треба да стравува

пред 1 месец
СТАРТУВА НОВАТА МИСИЈА НА МАКЕДОНСКАТА ЛЕГЕНДА

ФОТО: Нова страница во историјата на македонскиот ракомет- селекторот Кире Лазаров ги собра репрезентативците

пред 1 месец
Порака до новиот селектор на Македонија

Пепи Манасков за Лазаров: Кога ќе се седне на клупата ништо не е исто како на терен

пред 2 мес.
Ждрепката во РФМ посака:

Одредени двојките од Купот на Македонија, фаворитите со лесна задача на стартот

пред 2 мес.
лазаров ќе биде тренер и селектор во исто време во првата фаза

Мукаетов: Лазаров за селектор, ова е потег за развој на македонскиот ракомет

пред 2 мес.
македонската легенда добива договор на четири години

Лазаров: Без размислување го прифатив овој предизвик, Македонија не се одбива

пред 2 мес.
ЛАЗАРОВ ПРЕДВОДНИК НА СЕНИОРИТЕ, НОВ ПРЕДИЗВИК ЗА НАЈДОБРИОТ РАКОМЕТАР НА СИТЕ ВРЕМИЊА

ОФИЦИЈАЛНО: Кире Лазаров селектор на Македонија !

пред 2 мес.
ракометарите на вардар добија убав ваучер

Ваучер клубови: АМС додели 19 милиони на РК Вардар, Шкендија доби најмнoгу кај фудбалските клубови

пред 2 мес.
бројки од ваучерите на амс

АМС најбогато ја награди Ракометната федерација со ваучер, ФФМ не доби ништо

пред 2 мес.
Претсетседателот на РФМ испрати порака и до Вардар и Металург

Мукаетов: Јасно е дека се потребни коренити промени, но многу повеќе боли однесувањето на одредени поединци

пред 3 мес.