Tag: рим
ТИТУЛА БРОЈ 88 ЗА РАФА

Надал и Ѓоковиќ одиграа уште еден страшен меч: Шпанецот славеше за титула во Рим

пред 2 дена
Фокина освои само три гема

Ѓоковиќ експресно до четвртфинале во Рим: На добар пат сум

пред 5 дена
подготовки за турнирот

ФОТО: Ѓоковиќ пристигна во Рим, позираше пред Колосеумот

пред 1 нед.
КАЛЧОЛИГАШОТ ЌЕ ДИБИЕ И НОВИ ЗАСИЛУВАЊА И НОВ ГОЛМАН

Рома и Сари деновиве на завршни преговори, „Волчицата“ верува во искусниот стратег

пред 3 недели
Фудбалерот на Рома во непосакувана ситуација

ХОРОР: Фудбалската ѕвезда ограбена пред сопругата и двегодишниот син

пред 1 месец
фановите реагираа на инстаграм

ФОТО: Икарди преговара со Рома, сопругата Ванда разголена се подготвува за Рим

пред 2 мес.
Непријатни вести од Рим

Директорот на Рома преживеал страшна сообраќајна несреќа

пред 4 мес.
Лацијалите се пофалија

ФОТО: Синот на Фабио Канаваро потпиша за младинскиот тим на Лацио

пред 6 мес.
Сослушувањето кај државниот обвинител е одложено

Докторот на Лацио избегнал сослушување, Ковид-19 скандалот во Рим влегува во втора фаза

пред 6 мес.
„Поздрав“ до фановите на Манчестер Јунајтед  

Смолинг: Никогаш не сум почуствувал таква врска со навивачите како тука

пред 7 мес.
Неверојатна игра на гостинот од Бергамо

ВИДЕО: Лацио декласиран во Рим, Аталанта продолжува моќно во новата сезона

пред 8 мес.
По бројот на финалиња на Мастерсите

Ѓоковиќ денеска ќе го надмине остварувањето на Надал

пред 8 мес.
неверојатен поен по кој и ѓоковиќ реагираше

ВИДЕО: Поен за кој се зборува во Рим, Ѓоковиќ со аплауз за противникот

пред 8 мес.
Шпанецот со интересна изјава по поразот

ВИДЕО: Надал елиминиран во Рим од Диего Шварцман во два сета

пред 8 мес.
На мастерсот во РИМ

ВИДЕО: Најдоброто од победата на Ѓоковиќ против Крајиновиќ

пред 8 мес.
србинот се насочува кон новиот предизвик

ВИДЕО: Се огласи Ѓоковиќ за прв пат по инцидентот на УС Опен

пред 8 мес.