Ознака: ривер плата
Аргентинецот најави заминување од Јувентус ?

Игуаин призна дека шансата повторно да игра во Ривер Плата е примамлива

пред 1 месец
Гвардиола најде ново решение за одбраната на „Граѓаните“

Манчестер Сити ќе го размени Отаменди со талентираниот дефанзивецот на Ривер Плата

пред 2 мес.
Воведните преговори започнале

Јувентус ќе му дозволи на Игуаин да се врати во Аргентина, но ќе го добие Алварeз

пред 2 мес.
„пипита“ му се нуди на својот поранешен клуб

Игуаин одржа предавање на фудбалерите на Ривер Плата

пред 2 мес.
Пипита ја игра последната сезона во Европа

Игуаин со спектакуларен кам-бек во аргентинскиот великан

пред 3 мес.
Клубот со последен поздрав за легендата

ВИДЕО: Навивачите на Ривер Плата во шок, почина нивниот миленик

пред 3 мес.
Аргентинската Суперлига со остра осуда

Ривер Плата поради Коронавирус одби да го игра Купот на Аргентина, следува казна

пред 4 мес.
Ова го има само во аргентина

ВИДЕО: „Лудница“ во соблекувалната на Бока Јуниорс

пред 4 мес.
Шок за Навивачите на Ривер Плата

ВИДЕО: Бока Јуниорс е нов шампион на Аргентина, Тевез го одлучи победникот

пред 4 мес.
Време за разделба

Јувентус има намера да го продаде Игуаин

пред 4 мес.
Колумбиецот е цел на Анчелоти

Евертон се подготвува да купи напаѓач на Ривер Плата

пред 6 мес.
Фудбал

ФОТО: Баер Леверкузен потпиша играч на Ривер Плата

пред 7 мес.
Ќе се памети овој ден

ВИДЕО: Френетичен дочек во Рио за шампионот на Јужна Америка

пред 7 мес.
Меч за паметање

ВИДЕО: „Ѓаволски“ пресврт на Фламенго за шампионска круна во Копа Либертадорес

пред 7 мес.
Европа и годинава ќе биде домаќин на копа либертадорес?

Сантиаго и Чиле нема да се домаќини на финалето од Копа Либертадорес

пред 8 мес.
моменти за памтење

ФОТОГАЛЕРИЈА: Навивачко лудило на „Бомбоњера„ од кое застанува здивот

пред 8 мес.