Tag: рк бутел
РЕВАНШОТ УТРЕ Е ЧИСТА ФОРМАЛНОСТ

ВИДЕО: Бутел прегазен со 13 гола разлика од Ѓенѓеш, но го имаше најефикасниот играч на натпреварот

пред 2 мес.
бутел се намачи но победи против прилеп

ФОТО: Минимална победа на Бутел против Прилеп за 5. место на турнирот во Струга

пред 2 мес.
Во ЕХФ Купот

ФОТО: Бутел со победа дебитираше во Европа, совладан ЗТР Запорожје во Скопје

пред 1 година
НИГЕРИСКИОТ КАДЕТСКИ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ СЕ ДОГОВОРИ СО МАКЕДОНСКИОТ ТИМ

РК Бутел потпиша со Фарук Јусуф

пред 1 година
По раскинот на договорот со РК Бутел

Игор Котевски ќе го води вториот тим на Металург

пред 1 година
ПРОМЕНИ КАЈ СУПЕРЛИГАШОТ

Кристијан Грчевски нов тренер на РК Бутел

пред 1 година
ЗА ВТОРОТО КОЛО

ЕХФ КУП: Познати можните противници на Пелистер и Бутел во машка конкуренција

пред 1 година
ПОРАНЕШНИОТ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ ПОТПИША ЗА БУТЕЛ

РК Бутел со екстра засилување во пресрет на новата сезона

пред 1 година