Tag: рк еурофарм пелистер
драма во финишот, вардар до бод од пенал во битола

Супер дербито без победник, Вардар од пенал се спасуваше од пораз во Битола

пред 1 месец
битола „гори“ за победа

Ракометно „Ел Класико“, Вардар го очекува „пекол“ во Битола од Чкембари и Еурофарм Пелистер

пред 1 месец
убедлива победа на битолчани

Еурофарм Пелистер лесно со Струга, на ред е пресметката со Вардар

пред 1 месец
по победата против спортинг во европа лигата

Бабиќ задоволен: Горд сум на моите играчи, покажавме дека знаеме и можеме

пред 1 месец
публика мотив и инспирација за победа

Мартин Велковски: Со ваква публика полесно се доаѓа до победа !

пред 1 месец
битолчани играат победнички

ФОТО: Голема победа на Еурофарм Пелистер во Европа лигата, падна Спортинг во Битола

пред 2 мес.
Ракомет

Кизиќ: Изненадување не е невозможно во Атина (ВИДЕО)

пред 2 мес.
од 18-45 часот

ТВ пренос од мечот на Еурофарм Пелистер со Кадетен Шафхаузен на ТВ Аренаспорт

пред 3 мес.
нов предизвик во ехф европа лигата за тимот од битола

Јосип Павлетиќ: Кадетен е силен на бековските позиции

пред 3 мес.
битолчани оптимисти дека можат да освојат бодови на гости

Бабиќ: Го почитуваме противникот, но ние одиме на победа против Кадетен Шафхаузен

пред 3 мес.
французите се фаворИти, но во битола тешко се победува

Бабиќ пред дуелот со Ним: Очекувам многу контакти, трчање и „тепање“ на теренот

пред 3 мес.
Еурофарм Пелистер трипати ќе игра дома и трипати ќе гостува до крајот на годината

Познати саатниците за првите шест кола на ЕХФ Лига Европа

пред 4 мес.
ЖДРЕПКА ДЕНЕС, ПРВОТО КОЛО НА 19 ОКТОМВРИ

Еурофарм Пелистер од вториот шешир ја очекува ждрепката за ЕХФ Лига Европа

пред 4 мес.
ДЕРБИТО НА КОЛОТО Е ДЕРБИ НА СЕЗОНАТА

Време е за ракометно дерби на сезоната, Вардар го пречекува Еурофарм Пелистер

пред 4 мес.
ПРЕГОВОРИТЕ СО ГОЛДЕН АРТ КЛ7 ВО ЗАВРШНА ФАЗА

Супер талентираниот Емилијан Ѓорговски пред потпис за Еурофарм Пелистер

пред 5 мес.
ЖЕСТОКИ КРИТИКИ ОД ВУЈО

Вујовиќ: Незадоволен сум посебно од македонските играчи, вложувам и сметам на нив, а покажаа дека се далеку од квалитетот

пред 5 мес.