Tag: рк металург
По денешните два натпревари

Познати се сите полуфиналисти од ракометниот Куп на Македонија

пред 13 часа
битолчани супериорни во скопје

Еурофарм Пелистер го понижи Металург среде Скопје со десет разлика

пред 1 нед.
метлаург има нов трЕнер, одржан првиот тренинг

ФОТО: Иван Марковски ја започна „авантурата“ во Металург

пред 4 недели
Донесена е одлука во „Автокоманда“

Иван Марковски е нов тренер на РК Металург, во стручниот штаб е ангажиран и Златко Јанакиевски

пред 4 недели
НИ ПЕТ РАЗЛИКА НЕ БЕА ДОВОЛНИ ЗА ТИМОТ ОД АВТОКОМАНДА

Нов шок за Металург: Само бод од гостувањето во Струга, се уште се без победа во домашното првенство

пред 1 месец
по отказот на димитриоски, ново решение на клупата

Владимир Глигоров привремено седнува на клупата на Металург

пред 1 месец
последен натпревар сезонава во ехф европа лигата

Металург го пречекува Адемар Леон, се освен пораз ќе биде супер резултат

пред 2 мес.
металург има мотиви, дали е тоа доволно за добар резултат

Даниел Ѓорѓески: Металург нема што да загуби, мотивирано против Адемар Леон

пред 2 мес.
резултатите во ехф лигата на европа не се на посакуваното ниво

Поповиќ: Не ветуваме бодови, ама ветуваме максимално анагажирање против Адемар Леон

пред 2 мес.
Нема време кога да се одиграат одложените натпревари

ЕХФ одлучи: Вардар 1961 добива три службени бодови, а РК Металург и Еурофарм Пелистер по два бода

пред 2 мес.
Во натпревар од Европската лига

Дебакл на РК Металург на гостувањето во Виена кај Фиверс, прими 45 гола

пред 2 мес.
нова шанса за бодови

ФОТО: Познат е составот на Металург за дуелот со Фиверс

пред 2 мес.
металург вечерва гостува во австрија

Тарабокија: Со поголема желба и борбенест, се е поинаку, Металург вечерва му гостува на Фиверс

пред 2 мес.
тимот од автокоманда со турбо ритам на натпревари

Металург гостува во Австрија, дали може до прва победа во Европа лигата на ЕХФ

пред 2 мес.
металург поразен од чеховски медведи

Димитриоски: Потфрливме во одбраната, ни недостасуваат дел од играчите за поквалитетна игра

пред 2 мес.
металург повторно поразен

ФОТО: Металург немоќен, Чеховски Медведи запишаа победа во Скопје

пред 2 мес.