Tag: рк вардар 1961
фантастично второ полувреме, втора победа за вардар во лигата на шампионите

ВИДЕО: Победа на Вардар против Елверум во драматична завршница и супер второ полувреме на црвено-црните

пред 1 ден
тренерот на вардар со поенти од мечот против пик сегед

Алушовски: Вардар го одигра најдобриот меч сезонава, тажен сум за поразот, промашувавме во клучните моменти

пред 2 недели
ЗА СЕ ИМА ПРВ ПАТ, ПА И ПОРАЗ ВО СКОПЈЕ ОД ПИК СЕГЕД

ФОТО: Вардар очаен во вториот дел, загуби со пресврт од ПИК Сегед за прв пат во Скопје

пред 2 недели
промени во системот на натпревари во лигата на шампионите

ЕХФ со промени, Вардар доби место во нокаут-рундата во ЛШ (ФОТО)

пред 2 недели
германија бара карантин за ракометарите на вардар

ФОТО: Хаос во календарот, Вардар доби ново одложување, нема да го одигра натпреварот со Фленсбург

пред 2 недели
ехф и вардар бараат начин црвено-црните да се вратат дома

ФОТО: Се огласи Вардар, бараме начин да се вратиме дома !

пред 3 недели
изрманет натпревар со успони и падови на двата тима

ВИДЕО: Порто и Вардар играат нерешено по 30 минути, црвено-црните имаа предност 4 гола

пред 3 недели
НАВИВАЧИТЕ НА ВАРДАР СЕ НЕВЕРОЈАТНИ

Чупиќ е „Комита“, има само една желба кога ќе замине од Вардар (ВИДЕО)

пред 3 недели
црвено-црните сигурни во сеха

ФОТОГАЛЕРИЈА: Како Вардар го среди Нексе во Скопје

пред 3 недели
црвено-црните го започнаа со победа пеколниот февруари

ВИДЕО: Вардар минимално го порази Нексе, блеснаа Чупиќ и Талески

пред 3 недели
црвено-црните ќе имаат две засилувања

Вардар се засили со два леви бека од Хрватска

пред 4 недели
Потпиша договор на година ипол со црвено-црните

Васко Шевалевиќ е најновото засилување за Вардар 1961

пред 4 недели
сеха предизвик за вардар утре во скопје

Ристовски: Војводина не е атрактивен противник, но победата е примарна цел за Вардар

пред 4 недели
На контролен натпревар

Вардар 1961 го совлада РК Металург, Алушовски задоволен од сработеното

пред 1 месец
вардар ги започна подготовките

Алушовски: Во следниот месец ќе одиграме 11 натпревари, пеколен ритам и краток период за подгoтовки

пред 1 месец
ОДЛОЖЕНО ВРАЌАЊЕТО НА РАУЛ ВО СКОПЈЕ

ФОТО: ЕХФ го одложи дуелот Вардар – ПСЖ, половина тим на црвено-црните позитивен на Ковид-19

пред 3 мес.