Tag: роберт левандовски
НЕТИПИЧНО ЗА НЕГО

ВИДЕО: Кој би очекувал вакво промашување од Роберт Левандовски

пред 13 часа
ВО ПРЕДВИД ГИ ЗЕМА ПРЕТХОДНИТЕ ДВЕ ГОДИНИ

За него нема дилеми: Де Брујн го избра својот фаворит за Златната топка

пред 5 дена
до златна топка дреку дресот на кралевите

„АС“: Левандовски бара трансфер, го интересира само Реал

пред 1 нед.
СМЕТА ДЕКА ЈА ЗАСЛУЖУВА

Тренерот на Баерн Минхен со порака: Левандовски треба да ја добие Златната топка

пред 1 нед.
ИДНИНАТА ВО БАЕРН ДОВЕДЕНА ВО ПРАШАЊЕ

Билд: Спортскиот директор на Баерн Минхен со една изјава предизвикал фрустрација кај Левандовски

пред 1 нед.
ИМА ПОВЕЌЕ ПРИЧИНИ ЗА НЕЗАДОВОЛСТВОТО

Не е задоволен во Минхен: Левандовски сака да си замине од Баерн, ПСЖ го чека со отворени раце

пред 2 недели
НОВ ИГРАЧ СО ОВАА ПРЕСТИЖНА НАГРАДА

Меси и Роналдо тешко до наградата: Л’Екип објави насловна страна со фаворитите за Златната топка

пред 2 недели
СРУШИ ГОЛЕМ БРОЈ РЕКОРДИ

ВИДЕО: Пред точно пет години Левандовски го одигра мечот за кој уште се зборува

пред 1 месец
СРЕЌЕН ВО МИНХЕН

Левандовски проговори за летово: Имав разговори со Флорентино Перез летово

пред 1 месец
БАЕРН УБЕДЛИВО СТАРТУВАШЕ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

Нагелсман по убедливата победа над Барселона: Неверојатно сум среќен што ги имам Милер и Левандовски

пред 1 месец
НА СОСТАНОК СО УПРАВАТА НА ПСЖ

Левандовски неодамна побара да замине, неговиот агент сега виден во Париз

пред 2 мес.
Полјакот очекува промена

Левандовски посакува нов предизвик, Баерн Минхен бара 100 милиони евра

пред 2 мес.
СЕ Е МОЖНО

Новинарите директно го прашаа Левандовски дали ќе замине од Баерн- добија интересен одговор

пред 4 мес.
Најдобриот напаѓач во Германија

Левандовски не сакаше да демантира дека можно е да го напушти Баерн

пред 5 мес.
НЕОЧЕКУВАН РАСПЛЕТ

Срушениот рекод на Герд Милер не беше доволен: Левандовски остана без наградата за најдобар во Бундес лигата

пред 5 мес.
РЕКОРДОТ РЕЧИСИ 50 ГОДИНИ ГО ДРЖЕШЕ ГЕРД МИЛЕР

Левандовски го сруши рекордот и ги растажи Германците: Се обидував се, на момент помислив дека е проколнато

пред 5 мес.