Tag: роденден
На среќата и немаше крај

ФОТО: Халанд со роденденски подарок за синот на Луис Суарез

пред 3 недели
Најпознатата спортска новинарка

ФОТО: Дилета Леота го прослави 30 роденден, фудбалска Италија чекаше детали

пред 2 мес.
среќна 40 Роџер

ВИДЕО: Ѓоковиќ му го честиташе роденденот на Федерер со посебна порака

пред 2 мес.
Амбицијата е кам-бек во првата лига

Роденденска порака: Бидете со Вардар, денес 74 години, пред нас е вечноста, а Вардар и засекогаш одат заедно

пред 3 мес.
Во новата сезона ќе гледаат ПМФЛ

ВИДЕО: Незаборавно пиротехничко шоу во Кавадарци, „Лозари“ слават 30 години

пред 5 мес.
ноле денес слави 34 роденден

Како Новак Ѓоковиќ го прослави 34.роденден

пред 5 мес.
САМО ЗА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ЌЕ ПЛАТАТ

Полицијата ги казни, клубот ќе ги поштеди: Фудбалерите нема да платат за роденденската забава на Лукаку

пред 5 мес.
Капитенот и селектор на Македонија

Легендата денеска слави 41 година, Кире Лазаров и натаму е дел од елитата во Европа

пред 5 мес.
БЕД БЛУ БОЈС ЈА СЛАВАТ СПОРЕД НИВ СЛОБОДАТА НА КЛУБОТ

ВИДЕО: Голема бакљада пред Максимир- навивачите на Динамо со навреди кон браќата Мамиќ го прославија роденденот

пред 7 мес.
клубот со кој стигна до европскиот врв

ФОТО: Горан Пандев му го честиташе 113 роденден на Интер

пред 7 мес.
ПОРТУГАЛЕЦОТ СО ЕМОТИВНА ПОРАКА НА ИНСТАГРАМ ДОЦНА ВЕЧЕРВА

ФОТО: Роналдо со семејството го прослави својот роденден- имам 36 години, неверојатно, жал ми е што не можам да ветам дека ќе играм уште 20 години

пред 8 мес.
Шкотот кој го претвори Јунајтед во светски гигант

ВИДЕО: Роденденски честитки за неповторливиот Сер Алекс Фергусон

пред 10 мес.
Англичанецот кој беше дел од легендарниот тим на Јунајтед

УЕФА издвои дел од мајсториите на Сколс по повод неговиот роденден (ВИДЕО)

пред 11 мес.
швеѓанецот денеска наполни 39 години

Златан Ибрахимовиќ си купи екстра скап автомобил за роденден (ФОТО)

пред 1 година
Фановите побрзаа да и го честитаат среќниот ден

ФОТО: Популарната Дилета Леота со провокативно дување на роденденски свеќички

пред 1 година
убав ден за честитки во струмица

ФК Беласица го прослави роденденот: 98 години испишани со историја и традиција

пред 1 година