Tag: Роџер Федерер
Швајцарецот со одлука која ги запрепасти сите

Ова менува се! Роџер Федерер донесе потполно неочекувана одлука?!

пред 2 недели
Швајцарскиот ас за ривалството

Федерер: Тенисерите се моето второ семејство, немам проблем со никој од нив

пред 1 месец
ШПАНЕЦОТ СЕ ОГЛАСИ ПО ШПЕКУЛАЦИИТЕ ДЕКА ИМА ЗДРАВСТВЕНИ ПРОБЛЕМИ

Надал ќе продолжи да се бори за трофеи: Не планирам да одам во пензија

пред 2 мес.
Српскиот тениски ас, следната недела ќе испише историја

Новак Ѓоковиќ го израмни рекордот на Федерер на АТП ранг листата

пред 2 мес.
Српскиот тениски ас останува во врвот

ФОТО: Новак Ѓоковиќ на четири недели до рекордот на Федерер

пред 3 мес.
Швајцарецот ќе го „прескокне“ Мелбурн

Роџер Федерер се предомисли, нема да учествува на Австралија Опен

пред 4 мес.
Ноле се доближува до рекордот на Федерер

Ѓоковиќ ја започна јубилејната 300. недела на врвот на АТП листата

пред 4 мес.
засега го интересира само одмор

Федерер не гледа причина за тренинг, призна дека воопшто не тренира

пред 11 мес.
Хрватот имаше трет избор

ФОТО: Најдобар одговор на вечното прашање „Надал или Федерер?“

пред 1 година
АТП го замрзна рангирањето

Ѓоковиќ ќе почека за да ги помине Сампрас и Федерер на вечната листа  

пред 1 година
трикови од тенисот, видеото има над 4 милиони прегледи на твитер

ВИДЕО: Федерер не може да го изненади ништо, тренира и на снег

пред 1 година
Додека сите чекаат одлука за Вимблдон

ВИДЕО: Федерер тренира на снег на Алпите, за да не заборавел да игра тенис 

пред 1 година
сериозно почитувајте ги препораките

Федерер се огласи за прв пат по операцијата

пред 1 година
Мекинро предупредува

Џон Мекинро: Никогаш не го отпишувајте Федерер

пред 1 година
Доминик тим загуби од 128-от светски рекет

Кикс на Доминик Тим, ќе почека за третото место на АТП листата

пред 1 година
Една од најбрзите победи на Ѓоковиќ против Федерер

ВИДЕО: Прва реакција на Новак Ѓоковиќ, по победата над Федерер

пред 1 година