Tag: рој кин
СЕ ОГЛАСИ АНГЛИЧАНЕЦОТ

Грилиш му одговори на Рој Кин: Сакав да изведам пенал, нема да дозволам луѓето да го говорат спротивното

пред 2 недели
ВО ПРАВО ЛИ Е?!

Рој Кин жестоко искритикува две англиски ѕвезди: Не смееја да пуштат дете да шутира пенал пред нив

пред 2 недели
за џабе фрлени толку пари

Рој Кин: Жоао Феликс е измама од играч

пред 4 недели
квалитетен играч кој заслужува пофалби

Рој Кин: Тој е ист квалитет како Роналдо

пред 2 мес.
некогашните капитени на јунајтед во одбрано друштво

Кантона и Рој Кин во Куќата на славните во Премиер лигата

пред 2 мес.
УДРИ ПО СРЕДНИОТ РЕД

Рој Кин брутален: Се додека Манчестер Јунајтед ги има Фред и МекТоминеј нема да освојат голем трофеј

пред 2 мес.
Ако јунајтед сака да го стигне Сити

Рој Кин: Хари Кејн и Џек Грилиш јас би ги купил по секоја цена, на Јунајтед му недостигаат вакви играчи

пред 3 мес.
СЕ ПОТСЕТИ НА ДЕНОВИТЕ НА ОЛД ТРАФОРД

Руд Ван Нистелрој: Рој Кин ме малтретираше, секогаш ве задеваше поради траката за коса

пред 4 мес.
Ирецот испрати јасна порака до „црвените“

Рој Кин: Ако продолжите вака да се однесувате, ќе чекате нови 30 години за титула

пред 6 мес.
со ваква игра и резултати солскјер ќе добие отказ

Кин го искритикува Кавани, потоа најави отказ за Солскјер

пред 9 мес.
Интересна конфронтација на Скај Спорт

Клоп одговори на критиките на Кин: Извини ама ова е неверојатно, вака да го опишете натпреварот..

пред 10 мес.
ПРЕГОВОРИТЕ СЕ ВО ЗАВРШНА ФАЗА

Легендата на Манчестер Јунајтед ќе биде селектор на Азербејџан

пред 1 година
Легендата на Јунајтед за грешката против Тотенхем

Рој Кин удри по Де Геа и Мегваер: Треба да се срамат, шокиран сум …

пред 1 година