Tag: Ролан Гарос
НАЈАВУВА ЛИ КРАЈ?

Надал проговори околу проблемите со повредите: Се борам, но часовникот откуцува и се покомплицирано

пред 5 дена
славеше со голем пресврт

Ѓоковиќ го освои Ролан Гарос за 19. грен слем титула

пред 3 мес.
финале во женска конкуренција

Историско финале на Ролан Гарос: Крејчикова и Павличенкова во епизодата никогаш не е доцна

пред 3 мес.
честитки за големиот ривал

Надал: Ѓоковиќ секоја чест , го дадов максимумот но неуспеав да победам

пред 3 мес.
исцрпувачки меч кој се играше повеќе од 4 часа

Ѓоковиќ покажа дека може да биде „крал“ и на земја, го реши Надал и закажа финале со Циципас

пред 3 мес.
сега го очекува подобриот од надал и ѓоковиќ во финалето

Циципас за историја на Грција, обезбеди финале на Ролан Гарос

пред 4 мес.
се празнеа трибини, се играше 3 часа и 32 минути

Ѓоковиќ закажа спектакл со Надал на Ролан Гарос, го „преживеа“ Беретини и стигна до полуфинале

пред 4 мес.
СИТЕ ЧЕКААТ ПОЛУФИНАЛЕ СО ЃОКОВИЌ

Шварцман му зема сет и го разлути: Надал во полуфиналето на Ролан Гарос

пред 4 мес.
искрено за поразот

Мусети: „Не можев да освојам поен“ не дека навистина бев повреден!

пред 4 мес.
лесно и убедливо со максимален резултат

Надал го збриша Италијанцеот Синер за четвртфинале на Ролан Гарос

пред 4 мес.
дуел на давид и голијат

Ролан Гарос: Ѓоковиќ денес ќе игра против тинејџер кој загуби само два сета досега на турнирот

пред 4 мес.
Нов ден на Ролан Гарос

ВИДЕО: Медведев сигурен против Гарин, Рибакова ја елиминраше Серена Вилијамс

пред 4 мес.
шпанецот на ролан гарос пишува историја

Надал го изедначи рекордот на Федерер

пред 4 мес.
излив на бес

ВИДЕО: Крв на Ролан Гарос, Фоњини се самоповреди

пред 4 мес.
се огласи нејзиниот адвокат

Скандал на Ролан Гарос: Руска тенисерка уапсена под сомнение за местење натпревари

пред 4 мес.
Швајцарецот можеше побрзо да ја заврши работата.

РОЛАН ГАРОС: Федерер го преслуша Чилиќ за пласман во третото коло

пред 4 мес.