Tag: Ролан Гарос
Ковид-19 прави проблеми

Вимблдон ќе се игра седум дена подоцна, најверојатно пред публика

пред 2 недели
СПОРТОТ НЕ Е ПРИОРИТЕТ ВО ФРАНЦИЈА

Франција влезе во третата карантин фаза: Можно е повторно одложување на Ролан Гарос

пред 3 недели
По победата над Ѓоковиќ

Надал: Моментално сум меѓу најдобрите двајца во историјата на тенисот

пред 6 мес.
Еверт имаше големо ривалство во Навратилова

Крис Еверт контра Ѓоковиќ, „Моето ривалство со Навратилова е поголемо од твоето со Надал“ (ФОТО)

пред 6 мес.
шпанецот победи убедливо

Надал го пецна Ѓоковиќ: Победата ќе беше послатка ако игравме пет сета (ВИДЕО)

пред 6 мес.
Шпанецот беше пресреќен

Надал: Тој ме декласираше во Мелбурн, сега дојде мојот ред

пред 6 мес.
Реакција по поразот во финалето

Ѓоковиќ: Покажа дека си крал на „земјените терени“, тоа го почуствував на своја кожа

пред 6 мес.
во финалето на Ролан Гарос

ВИДЕО: Рафаел Надал со лекција по тенис на земја за Новак Ѓоковиќ  за историска победа

пред 6 мес.
Првиот сет покажа многу слабости кај србинот

ВИДЕО: Надал си игра со Ѓоковиќ како со мало дете во големото финале

пред 6 мес.
ѓоковиќ игра за историја

Војна со зборови пред финалето: Иванишевиќ со прогноза, Надал нема шанси против Ѓоковиќ

пред 6 мес.
ѓоковиќ никогаш не го победил надал во финалето на ролан гарос

Финале на Ролан Гарос: Ѓоковиќ-Надал, ривластво како ниедно друго во светот

пред 6 мес.
Големото финале во Париз в недела

ФОТО: Дончиќ за финалето Ѓоковиќ – Надал, „Тоа мора да се гледа!!!“

пред 6 мес.
Прв грен слем трофеј во полската историја

Ролан Гарос: Свјатек доминантно до својот прв грен слем трофеј, тинејџерката испиша историја

пред 6 мес.
Во пресрет на финалето на Ролан Гарос

Крис Еверт: Ќе гледаме финале на робот против воин

пред 6 мес.
Светскиот број еден е пред нов предизвик

Ѓоковиќ: Не се чуствувам исцрпено, добро сум и се радувам на финалето против Рафа

пред 6 мес.
Финалето в недела

Ролан Гарос: Финале за тениски гурмани Ѓоковиќ – Надал (ВИДЕО)

пред 6 мес.