Tag: рома
ЧЕТИРИ ГОЛА И ПРЕСВРТ ВО ТОРИНО

ВИДЕО: Рома пропушти шанса да се приклучи во битката за ЛШ, Торино со злато вредни бодови за опстанок

пред 1 ден
ЌЕ БИДЕ ЅВЕЗДА НА ЛЕТНИОТ ПРЕОДЕН РОК

Фиорентина бара 40 милиони евра: Рома и Милан во битка за напаѓачот на Виола

пред 2 дена
СЕ Е ПРОМЕНЕТО ЗА ТРИ ГОДИНИ

ВИДЕО: Џеко е автор на една од најубавите фудбалски приказни

пред 3 дена
Фудбалерот на Рома во непосакувана ситуација

ХОРОР: Фудбалската ѕвезда ограбена пред сопругата и двегодишниот син

пред 4 дена
МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ЕДИНСТВЕН СИГУРЕН ВО ЕЛИТАТА ПРЕКУ ДОМАШНОТО ПРВЕНСТВО

За Арсенал, Виљареал и Рома трофејот во ЛЕ ќе има двојно значење- тоа им е единствена шанса да стигнат до ЛШ

пред 4 дена
АНГЛИСКИТЕ ВЕЛИКАНИ СЕ ИЗБЕГНУВААТ ВО ПОЛУФИНАЛЕТО

Можно финале на Лига Европа со шмек на Лига на шампиони: Дали ќе гледаме големо англиско дерби?

пред 4 дена
ВО РИМ ОСТАНУВА НЕИЗВЕСНО

ВИДЕО: Рома израмни со Ајакс- Џеко стрелаше за 1:1

пред 4 дена
ВЛЕЗЕ ОД КЛУПАТА И ЗА ПЕТ МИНУТИ ГО НАДМУДРИ ГОЛМАНОТ НА РОМА

ВИДЕО: Во Рим станува возбудливо- Ајакс се враќа во игра, води 0:1 против Рома

пред 4 дена
Реванш натпревари во второто по ранг натпреварување на УЕФА

Адеми и Ристовски со Динамо Загреб бркаат победа и полуфинале во Лига Европа

пред 5 дена
Џеко на излезни врати од Рома

Рома планира раскин на договорот со Џеко

пред 6 дена
со еден гол до макисмум

ВИДЕО: Рома не го дава Рим, со еден гол ја реши Болоња

пред 1 нед.
Некогашното вечно момче во болница

Де Роси се бори со Ковид 19, легендарниот фудбалер против „невидливиот“ противник

пред 1 нед.
Манчини посакуваше поинакви вести

Голем удар за Италија, Николо Заиноло нема да игра на ЕУРО

пред 1 нед.
Голманот на Ајакс ја презеде вината врз себе

Голманот на Ајакс ја презеде одговорноста за поразот: Јас сум виновен и никој друг…

пред 1 нед.
Српскиот фудбалер трагичар во Лигата на Европа

Тадиќ после промашениот пенал: Ми дојде да заплачам…

пред 1 нед.
Незадоволство кај момче вработено на стадионот во Амстердам

ВИДЕО: „Ти ќе крадеш време“? Момче – собирач на топки, го нокаутираше фудбалерот на Рома

пред 1 нед.