Tag: рома
Ќе има ли нова вербална војна

Конте за Мурињо: Му посакувам се најдобро, освен кога ќе ја води Рома против Интер

пред 2 недели
ефектот „мурињо“ донесе профит веднаш

Рома го ангажираше Мурињо, тој веднаш им донесе профит, скокнаа акциите на клубот од Рим

пред 2 недели
рома официјално го престави мурињо

Бомба од Италија: Жозе Мурињо официјално нов тренер на Рома

пред 2 недели
рома се разделува со фонсека

Рома и Фонсека се разделуваат на крајот на сезоната, Сари прв кандидат за наследник на Португалецот

пред 2 недели
Упрвата на „Ѓаволите“ го крои тимот за следната сезона

Кавани и Погба остануваат во Јунајтед, Ван Де Бек ќе биде продаден ова лето

пред 2 недели
Напаѓачот е трансфер цел на пола Европа

Фиорентина ја одреди цената на Душан Влаховиќ, ја очекува првата понуда

пред 2 недели
НИКОЈ НЕ УСПЕАЛ ВО ТОА

Џеко испиша историја на Олд Трафорд: Во сите три декади стрелал против Јунајтед на овој стадион

пред 2 недели
НАЈСЕРИОЗЕН КАНДИДАТ ЗА КЛУПАТА ПОРАНЕШНИОТ ТРЕНЕР НА ЈУВЕНТУС

Сопственикот на Рома бесен по поразот од Манчестер Јунајтед: Тренерот добива отказ пред крајот на сезоната

пред 2 недели
Французинот сакал да биде „англиско момче“

Погба: Ќе мора да вежбам повеќе за да стартувам без рацете во воздух

пред 2 недели
ПОСЕБНО ГО ЗАГРИЖУВА ЕДЕН ИГРАЧ

Солскјер не е баш најзадоволен и покрај големата победа: Грешевме како јуниори, уште ништо не е готово

пред 2 недели
„Ѓаволите“ постигнаа пет гола во второто полувреме

ВИДЕО: Манчестер Јунајтед ја торпедираше Рома, Виљареал го совлада Арсенал

пред 2 недели
Ефикасно прво полувреме во Лига Европа

ВИДЕО: Рома направи пресврт против Јунајтед, Арсенал во проблеми кај Виљареал

пред 2 недели
МЕДИУМИТЕ ЈА НАРЕКОА СЕКСУАЛЕН ПРЕДАТОР

ФОТО: Дилета Леота фатена во прељуба во сопственикот на Рома- голема љубовна фудбалска афера ја тресе Италија

пред 2 недели
Навивачите на Рома приредија спектакл

ВИДЕО: Навивачите на Рома фанатично ги испратија своите играчи во Манчестер

пред 3 недели
Англичанецот со охрабрување кон соиграчите во Јунајтед

Лук Шо: Пред нас се три важни натпревари, особено тој со Рома

пред 3 недели
КАЛЧОЛИГАШОТ ЌЕ ДИБИЕ И НОВИ ЗАСИЛУВАЊА И НОВ ГОЛМАН

Рома и Сари деновиве на завршни преговори, „Волчицата“ верува во искусниот стратег

пред 3 недели