Tag: романија
Плејмејкерот на прегледи во Валенсија

Проблем за Леванте и за Македонија, Барди се повредил против Романија

пред 2 недели
Официјално

ФОТО: Мирко Ивановски е нов член на Динамо Букурешт

пред 2 недели
селекторот е задоволен напредокот во играта на македонија

Милевски: Немам замерки до момците, но можевме да освоиме уште четири бода на овие три меча

пред 2 недели
Задоволство од бодот

Радои: Задоволен сум од играта, тимот беше доволно разигран на целиот терен

пред 2 недели
разочарани лица на „Тодор Проески“

ФОТОГАЛЕРИЈА: Проблемите во нападот се очигледни, Македонија без голови и против Романија

пред 2 недели
Работите во нападот се далеку од позитивни

ВИДЕО: Македонија без завршница, прокоцка убава шанса за победа над Романија

пред 2 недели
По првото полувреме на „Тодор Проески“

ВИДЕО: Македонија ја има контролата, но никако да постигнe гол, Романија се одбрани

пред 2 недели
мал интерес за натпреварот на „Тодор Проески“

ВИДЕО: Македонците повеќе сакаат да гледаат фудбал на телевизија

пред 2 недели
одбран официјалниот состав

ФОТО: Официјални состави Македонија-Романија , напаѓаме со истиот тим како против Исланд

пред 2 недели
„рисовите“ пристигнаа на стадион

ВИДЕО: Македонските репрезентативци пристигнаа на Арената „Тодор Проевски“ се е подготвено за победа

пред 2 недели
славиме 30 години независност

Македонија против Романија бара победа за честитка до нацијата

пред 2 недели
се бара празничен триумф

Виктор Ангелов: Ќе победиме со голот на Барди, Милевски е еден од најдобрите тренери

пред 2 недели
квалификации за светско првенство

Време е Романија да падне, Македонија нема победа против оваа селекција на официјален меч

пред 2 недели
милевски бара прва шанса за победа како селектор на македонија

Македонија подготвена за Романија, пренос на Спортклуб од дербито во „Ј“ групата

пред 2 недели
Македонија - Романија вечерва во Скопје

Романија без Хаџи во составот, позитивен на Ковид, Радои остана на 17 играчи за дуелот со Македонија

пред 2 недели
одработен последниот тренинг пред романија

ФОТОГАЛЕРИЈА: Последна подготовка пред Романија , Македонската репрезентација го одработи тренингот пред утрешниот меч

пред 2 недели