Tag: ромелу лукаку
белгиецот се изјасни дали останува во интер

Лукаку се огласи, навивачите на Интер не се изненадени

пред 2 недели
НАЈГОЛЕМИТЕ ЅВЕЗДИ САКААТ ДА ИЗБЕГААТ ОД МИЛАНО

Четири клучни првотимци сакаат да си заминат: Интер пред распад по заминувањето на Конте?

пред 3 недели
САМО ЗА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ЌЕ ПЛАТАТ

Полицијата ги казни, клубот ќе ги поштеди: Фудбалерите нема да платат за роденденската забава на Лукаку

пред 1 месец
УШТЕ НЕКОЛКУ ФУДБАЛЕРИ НА ИНТЕР БИЛЕ НА ЗАБАВАТА

Следуваат казни: Полицијата упадна на роденденската забава на Ромелу Лукаку во хотел во Милано

пред 1 месец
ГОЛЕМ БРОЈ ЗАМИНУВАЊА СЕ НАЈАВУВААТ ОД ЛОНДОН

Тухел подготвува голема чистка во Челзи: Се прави простор за спектакуларен трансфер

пред 2 мес.
Белгиецот не сака да размислува за промени

Лукаку ги одбил милионите на Манчестер Сити, не сака ни да размисли за напуштање на Интер

пред 3 мес.
БЕЛГИЕЦОТ НАЈДОБАР ИГРАЧ НА СВЕТ?!

Поранешниот тренер на Интер: Лукаку може до златната топка, никој како него не прави разлика во Италија

пред 3 мес.
ЛИДЕРОТ ВО КАЛЧОТО ВО ТЕКШКА ФИНАНСИСКА СОСТОЈБА

Кориере дело Спорт: Интер не платил рата за Лукаку, големи проблеми за Неразурите

пред 4 мес.
Белгиецот е во трка за златната копачка во Италија

Лукаку: Напредуваме, во моментов сме на првото место, чувството е убаво, но мора да продолжиме напред

пред 4 мес.
ДЕРБИ КОЕ МОЖЕ ДА ЗНАЧИ СКУДЕТО

Ибрахимовиќ или Лукау? Сите очи во Италија вперени во миланското дерби кое може да ја реши титулата

пред 4 мес.
нема да жалат средства

Интер доби нова понуда за Лукаку, Сити го враќа Белгиецот во Англија

пред 4 мес.
интер ќе мора да продава, дали лукаку е прва „жртва“ на финансиската криза

Интер во финансиска криза, Реал Мадрид го купува Лукаку?

пред 4 мес.
ДАЛИ ЛУКАКУ ЌЕ СТАВИ НЕСЛАВЕН КРАЈ НА СЛАВАНАТА ФУДБАЛСКА ПРИКАЗНА НА ИБРА?

Обвинители го испрашуваа Ибрахимовиќ: Ако се докаже расизам му следи казна која може да му ја заврши кариерата

пред 4 мес.
ромелу лукаку беше заменет на натпреварот со кротоне

Се огласи Интер за ситуацијата со Лукаку, познато е дали Белгиецот ќе игра против Сампдорија

пред 5 мес.
Белгиецот ќе мора да одмори

Проблеми за Интер, Лукаку нема да може да игра против Сампдорија

пред 6 мес.
Белгиецот со самоуверен став

Лукаку: Јас сум еден од најдобрите пет напаѓачи во светот

пред 6 мес.