Tag: роналд куман
ФАНОВИТЕ ГО САКААТ СО МЕСИ ВО ВРВОТ НА НАПАДОТ

Нема да се исполни желбата на фановите: Агуеро во Барселона прифатил изненадувачка одлука

пред 3 недели
АРГЕНТИНЕЦОТ СЕ УШТЕ БЕЗ ДОГОВОР

Конечно проговори и Куман: Не сокрива дека е загрижен поради ситуацијата со Меси

пред 3 недели
ГИ ИСПЛАШИЛ ВО БАРСЕЛОНА

Роналд Куман се јави откако излезе од болница: Не верувајте на се што ќе слушнете

пред 2 мес.
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ СЕ ОБИДЕЛ ДА БИДЕ ИСКРЕН

Лапорта: Да, му кажав на Куман дека му барам замена, но и дека може да остане тренер ако не најдам никого

пред 2 мес.
НЕИЗВЕСНИ ДЕНОВИ ПРЕД ХОЛАНЃАНЕЦОТ

Чудна ситуација во Барселона: Му кажале на Куман дека му бараат замена, но и дека може да остане тренер

пред 2 мес.
ИМ ПРАТИЛ ФОТОГРАФИЈА НА ХОЛАНЃАНЕЦОТ И НА БАРТОМЕУ

Суарез: Куман е човек без карактер, ниту тој, ниту било кој од поранешната управа на Барса не ми честиташе

пред 2 мес.
ДУРИ 14 ФУДБАЛЕРИ МОЖЕ ДА ЗАВРШАТ НА ТРАНСФЕР ЛИСТАТА

Мундо Депортиво: Револуција во Барселона- најмалку седум играчи го напуштаат клубот летово

пред 3 мес.
ФС на Шпанија не попушта

Желбата на Куман нема ефект: Потврдена суспензијата, нема да ја води Барса во мечот на сезоната

пред 3 мес.
Тренерот на барселона испрати и критики до судиите

Куман: Разочарани сме што изгубивме, ова беше голема шанса во трката за титулата

пред 3 мес.
Победа значи бод до лидерот во Ла Лига

Куман: Сега не е време за ротација, мораме да излеземе и да победиме

пред 4 мес.
Одлука на состанокот со Лапорта

Роналд Куман ќе ја предводи Барселона и во следната сезона

пред 4 мес.
НАСМЕВКАТА НА ХОЛАНЃАНЕЦОТ НЕ ИМ Е БАШ СМЕШНА НА ФАНОВИТЕ

ВИДЕО: На Куман му се заканува линч поради ова- навивачите бесни поради реакцијата на тренерот после катастрофата на Барселона

пред 5 мес.
Тренерот на Барселона по победата над Бетис

Куман: Ова е начинот, да го достигнеме менталитетот за победничка серија

пред 6 мес.
ГО ИЗБРКАА ОД КАТАЛОНИЈА, СЕГА ИМА 14 ГОЛА НА 15 НАТПРЕВАРИ

Куман се кае за потегот кој најверојатно ќе ја чини Барселона титула: Ќе беше подобро Суарез да замине во Јувентус

пред 6 мес.
Тренерот на Каталонците бара одговорност  

Куман: Не разбирам како Меси може да биде поврзуван со пропаст на Барса

пред 6 мес.
Тренерот на Барселона по рекордот на Аргентинецот

Куман: Како што кажав многу пати до сега, Меси е среќен тука

пред 7 мес.