Tag: роналдо
на португалецот му недостасуваат уште многу голови

Фудбалската федерација на Чешка тврди: Роналдо не собори никаков рекорд (ВИДЕО)

пред 2 дена
не знае за доста, нов гол, нов рекорд и титула

ВИДЕО: Роналдо е машина за голови и рекорди, неверојатно остварување на Португалецот

пред 2 дена
за вкусови не се разговара...

ФОТО: Кристијано Роналдо ја претстави својата најубава копачка

пред 7 дена
Состави идеален тим за 2020 година

ФОТО: Рио Фердинанд со изненадувачи избор, петмина од Ливерпул и без Меси и Фернандес

пред 1 нед.
лапорта имал можност да го купи роналдо, не жали што не го донел во барселона

Барселона го имала Роналдо, но им бил непотребен и не го купиле за смешна сума

пред 1 нед.
Јувентус добива нов крилен напаѓач

Кристијано Роналди им ги измешал плановите на ПСЖ и Покетино

пред 2 недели
Тренерот со предупредување до управата

Зидан за преговорите со Рамос: Дали имаме нов случај како тој со Роналдо?

пред 2 недели
недостижен за многу спортски ѕвезди

ФОТО: Роналдо е „крал“ на Инстаграм, се пофали со неверојатна бројка на следбеници

пред 3 недели
Белгиецот има импресивна статистика

ФОТО: Лукаку го надмина рекордот на Роналдо во Интер

пред 3 недели
Познатите ја прославија новата година

ФОТО: Роналдо и Суарез со семејствата, Матиќ како Дедо Мраз, Болт во „гужва“, Пирло сам…

пред 3 недели
португалецот во „втор“ план

ВИДЕО: Роналдо добри награда ама Георгина ги „собра“ сите погледи

пред 4 недели
РОНАЛДО И ЛЕВАНДОВСКИ СО ПРЕСТИЖНИ НАГРАДИ

ВИДЕО: Роналдо играч на векот, Левандовски најдобар во 2020 на „Globe Soccer Award”

пред 4 недели
Секој со различна приказна за Божиќ

ФОТО: Роналдо и Меси со семејствата, Нејмар со поздрав од „вселената“

пред 4 недели
роналдо побара доверба и вети титула

ФОТО: Се огласи Роналдо по убедливиот пораз од Фиорентина, емотивна изјава на Португалецот

пред 1 месец
Стратегот на „старата дама“ е задоволен

Пирло по победата над Парма: Ова е Јувентус кој сакам да го гледам

пред 1 месец
Ништо од ново чудо на „млекарите“

ВИДЕО: Роналдо двоен стрелец, Кулушевски ја најави победата на Јуве кај Парма

пред 1 месец