Tag: роси
Седумкратниот светски првак ќе вози и следната сезона

Роси уште една година во „Јамаха“

пред 4 недели
Тежок инцидент на Ред Бул Ринг

ВИДЕО: Довизиосо ја освои ГН на Австрија, чудо ги спаси Роси и Вињалес од тешки повреди

пред 2 мес.
роси не се откажува од Мото гп „циркузот“

„Докторот“ од следната сезона ќе вози за Петронас

пред 6 мес.
„За да продолжам да возам ќе мора да бидеме многу подобри во однос на оваа година“

Валентино Роси се „заканува“ со пензија по крајот на 2020 година

пред 10 мес.
Јамаха ќе има повторно пеколен тандем?

Лоренцо се враќа во Мото ГП и тоа во тимот во кој се афирмираше

пред 10 мес.
На различни „машини“ покажаа зошто се големи шампиони

ВИДЕО: Роси и Хамилтон во нови улоги

пред 11 месец
Емотивно обраќање на Италјанецот

Роси: Мото ГП загуби многу, Лоренцо е голем возач

пред 12 мес.
Дали овие бројки покажуваат нешто?

Роси по првите 200 трки со подобри бројки од Маркез

пред 1 година
шпанецот влезе во друштвото на славните

ВИДЕО: Маркез до 50 јубилејна победа, разочарувачки ден за Роси

пред 1 година