Tag: рожер федерер
СПОРЕД БРОЈОТ НА ТИТУЛИТЕ ИМА САМО „ЕДЕН“ ШАМПИОН

АТП „призна“ кој е најдобар од „големата тројка“ во светскиот тенис (ФОТО)

пред 9 мес.
Форбс ја објави листата на најплатени познати личности

Федерер со најголема заработка меѓу спортистите, Роналдо и Меси зад него

пред 1 година
пет кеш нема дилеми

Австралиска тениска легенда тврди: Од големата тројка најдобар e Новак Ѓоковиќ

пред 1 година
изјави инспирирани од „Последниот Танц“

Мајкл Џордан бил инспирација на: Леброн, Нејмар, Анри, Тајгер Вудс, Федерер …

пред 1 година
Србинот за разликите меѓу него и Федерер

Ѓоковиќ: Моравме да чекаме во ред за леб, млеко и вода, тие работи те прават посилен

пред 1 година
Реакција по поставено прашање

Федерер во „војна“ со новинарите: Можете некогаш нешто убаво да напишете!

пред 2 години
Не го заборави ни Федерер

Родик прогнозира: Ѓоковиќ и Надал се фавoрити на УС Опен

пред 2 години
ФИНАЛЕ ЗА ИСТОРИЈА, МЕЧ ЗА ПАМЕТЕЊЕ

ФОТО/ВИДЕО: Историски триумф на Новак Ѓоковиќ

пред 2 години
РУТИНИРАНА ПОБЕДА НА ШВАЈЦАРЕЦОТ

Лесна задача за Федерер во второто коло

пред 2 години
Швајцарецот за неговите почетоци

Федерер: Плачев и се нервирав по секој пораз!

пред 2 години
ШВАЈЦАРЦОТ СИГУРЕН ВО ПОЛУФИНАЛЕТО

Федерер доминатно во Хале за ново финале

пред 2 години