Tag: русија
грчкиот стратег ја продолжи соработката со ЦСКА

Димитрис Итудис уште две години на кормилото на ЦСКА

пред 2 дена
навивачите во русија на стадионите

ВИДЕО: Зенит славеше титула на полн стадион

пред 2 недели
Изјава која крена многу прашина

ВИДЕО: Руски тренер збесна, ниту Хитлер, ниту Наполеон двата куршуми за него

пред 1 месец
ТЕШКИ МОМЕНТИ ЗА УБАВАТА АЛИСА

Се бори за живот: Поранешната сопруга на руската ѕвезда од Арсенал во тешка состојба поради коронавирус

пред 2 мес.
Поради наводен допинг

ФИФА започна дисциплинската постапка против фудбалери од Русија

пред 2 мес.
СЕ ОБЈАВИ НА ИНСТАГРАМ

ФОТО: Руски репрезентативец и поранешен затвореник ја изневерувал сопругата на припреми- таа му се одмазди

пред 3 мес.
Промена за младиот репрезентативец

ФОТО: Ростов го испрати Давид Тошевски да се „челичи“ во Тамбов

пред 3 мес.
Одлична игра во третиот сет

ВИДЕО: Лина Ѓорческа се пласираше во второто коло на турнирот во Москва

пред 3 мес.
ТОДОРОВ БЕЗ ПРОМЕНИ ВО ТИМОТ

Одлични вести од Перм, Македонија со Димитријевиќ ќе ја нападне Естонија

пред 3 мес.
Русија одигра за нас и ја совлада Естонија

ВИДЕО: Македонија останува во игра за пласман на ЕП, ова е најдоброто од победата против Италија

пред 3 мес.
И ДВЕ ПОБЕДИ ЗА МАКЕДОНИЈА МОЖЕ ДА НЕ БИДАТ ДОВОЛНИ

Работите се закомплицираа: Како Македонија може да стигне до пласман на Европското првенство во кошарка?

пред 3 мес.
НА МАКЕДОНИЈА НИТУ ДВЕ ПОБЕДИ НЕ И ГАРАНТИРААТ УСПЕХ

Тодоров по поразот од Русија: Мораме да ги кренеме главите и да продолжиме понатаму

пред 3 мес.
КОШАРКАРИТЕ ЌЕ ДАДАТ СЕ ОД СЕБЕ ДА ЈА ПОБЕДАТ ИТАЛИЈА ВО НЕДЕЛА

Николов по мечот со Русија: Не стигна заморот, клучен момент беше скок играта

пред 3 мес.
КОГА СИ ДОБАР ВО ОДБРАНА

ВИДЕО: Супер атрактивната „банана“ на Џејкоб Вајли против Валиев

пред 3 мес.
МАКЕДОНИЈА СЕГА МОРА ДО ДВЕ ПОБЕДИ, НО И ДВА ПОРАЗИ НА ЕСТОНИЈА

ВИДЕО: Русија покажа моќ- висок пораз на македонските кошаркари во Перм

пред 3 мес.
Нов предизвик во Арената „Молот“ во Перм

Трајковски: Одиме на победа против домаќинот, да си покажеме на самите себе дека можеме да играме со големите

пред 3 мес.