Tag: русија
импресиите се сеуште големи

Медведев: Ова е тоа што го посакував и никој не може да ми го одземе тоа

пред 22 часа
Квалификации СП

ВИДЕО: Србија сигурна, Халанд клучен за Норвешка

пред 3 недели
ЈА НАПУШТИ РУСИЈА

ОФИЦИЈАЛНО: Давид Тошевски замина во Полска, ќе биде партнер во нападот со Лукас Подолски

пред 3 недели
рекорд кој тешко ке биде надминат

Игор Акинфеев по 333-ти пат во кариерата ја зачува својата мрежа

пред 1 месец
остри критики од некогашниот руски селектор

Поранешниот селектор на Русија: Казнете го Влашиќ, тоа што го прави е недозволиво

пред 1 месец
РЕДАРИТЕ ИМАА НЕБЛАГОДАРНА ЗАДАЧА ДА РЕАГИРААТ

ВИДЕО: Змија прекина натпревар во Премиер лигата

пред 2 мес.
очигледно финансиите пресудни

Го посакуваа Рома и Милан а прави изненадувачки трансфер во неочекуван правец!

пред 2 мес.
го наследува Чересов

Валериј Карпин официјално нов селектор на Русија

пред 2 мес.
проблеми надвор од теренот

ФОТО: Чорлука по само 13 дена си замина од Локомотив Москва

пред 2 мес.
прво на побен период па потоа трансфер

Пресврт во случајот Влашиќ. Милан испратил нова понуда

пред 2 мес.
Останува во ВТА лигата

Официјално: Емил Рајковиќ ќе го предводи руски Автодор

пред 2 мес.
можен нов ангажман на германскиот тренер

Јоаким Лев би можел да ја превземе репрезентацијата на Русија

пред 3 мес.
по неуспехот на еуро 2020

Черчесов официјално повеќе не е селектор на Русија

пред 3 мес.
неочекуван пораз на русите

Мексико ја шокираше Русија во квалификациите за Олимпијадата

пред 3 мес.
рекорден број на смртни случаеви

Во Санкт Петербург ковид-19 руши рекорди. УЕФА одлучи дали ќе им го одземе еврото на Русите

пред 3 мес.
сите занемеа на стадионот

Уште една сериозна повреда: Сите останаа без зборови по страшниот пад на дефанзивецот на Русија

пред 3 мес.