Tag: сад
ИГРА НА ИСТА ПОЗИЦИЈА КАКО СВОЈОТ ТАТКО

Дејвид доби наследник: Ромео Џејмс Бекам дебитираше во професионалниот фудбал

пред 4 дена
ковид правила на последниот гренд слем

Организаторите на УС Опен ја сменија одлуката за навивачите два дена пред почетокот на турнирот

пред 4 недели
Интер Мајами не се откажува

Бекам се сретнал со Меси и разговарале за можноста тој да игра во МЛС

пред 1 месец
опуштено во далас

Дончиќ: Не знам што да правам со 207 милиони долари. Соиграчот: Врати ми го мојот покер долг

пред 1 месец
скапо ја плати својата одлука

Одби 84 милиони долари од Лејкерс и направи животна грешка , денес потпиша за Бостон за 6 милиони

пред 1 месец
ќе заработи вистинско богатство

Кевин Дурант го продолжи договорот со Бруклин Нетс

пред 2 мес.
Помалку изненадувачки избор

Само еден од САД во кошаркарскиот дрим тим на ЛОИ во Токио

пред 2 мес.
следните ЛОИ се во 2024 во Франција

ФОТО: Лои во Токио завршија, САД е најуспешна спортска нација, домаќините на третото место

пред 2 мес.
дончиќ бил во право

Лилард: Многу е потешко да се постигне поен според правилата на ФИБА отколку во НБА

пред 2 мес.
ДУРЕНТ УСПЕА ВО СВОЈАТА МИСИЈА

ВИДЕО: Американците ја сервираа одмаздата и стигнаа до олимпиското злато

пред 2 мес.
голем успех за македонецот на клупата на сад

Македонецот Андоновски донесе медал за САД на Олимписките игри во Токио

пред 2 мес.
СЕ ОДМАЗДИЈА ЗА ПОРАЗОТ НА ПОДГОТОВКИТЕ

ВИДЕО: Американските кошаркари убедливи против Австралија, го чекаат противникот во финалето

пред 2 мес.
На кошаркарскиот турнир во Токио

Комплетирана е полуфиналната шема, Скола и Аргентина декласирани од Австралија

пред 2 мес.
заврши турнирот за американките

Женската репрезентација на САД елиминирана од Канада во полуфиналето на Олимпијадата

пред 2 мес.
седма титула за американците

ВИДЕО: САД е новиот шампион на Голд Купот

пред 2 мес.
На кошаркарскиот турнир во ЛОИ Токио

САД против Шпанија во четвртфиналното дерби, Европа ќе има финалист

пред 2 мес.