Ознака: салах
новиот шампион рутински до победа

ВИДЕО: Ливерпул експрес, за 8 минути го реши Брајтон

пред 14 часа
неверојатен почеток на мечот

ВИДЕО: Каков моќен Ливерпул, погледнете ги двата гола за само две минути, голчиште на Хендерсон

пред 15 часа
По убедливата победа над Кристал Палас

ВИДЕО: Ливерпул и официјално на чекор до титулата во Премиер лигата – евро гол на Арнолд

пред 2 недели
ливерпул се врати на тренинг, салах во центарот на вниманието

ФОТО: Салах со автомобилот го привлече целото внимание на првиот трениг на Ливерпул

пред 2 мес.
Европскиот првак бара замени за Фирмино и Салах

Клоп нема да штеди: Ливерпул нуди 180 милиони евра за двајца напаѓачи од Бундеслигата

пред 4 мес.
Пресврт за осум минути

ВИДЕО: Ливерпул не дозволи нов шок за навивачите, на „Енфилд“ совладан Бурмаут

пред 4 мес.
Легендарниот напаѓач на Арсенал ја предводи листата

Тиери Анри е избран за најдобар играч во историјата на Премиер-лигата

пред 4 мес.
Салах е во животна форма

Дел Пјеро: Салах е веќе бог – и не само во Египет

пред 5 мес.
Не е се во висината на платите

ФОТО: Де Геа има најголема плата во Премиер лигата, во првите десет само Салах е од Ливерпул

пред 5 мес.
Само четворица се подобри од Салах

Салах влезе во топ 5 голгетери во историјата на Ливерпул

пред 5 мес.
салах ја запечати судбината на „црвените ѓаволи“

ВИДЕО: Ливерпул продожува во ист стил, рутински совладан и Манчестер Јунајтед

пред 6 мес.
Зад него останаа Салах и Марез

Садио Мане е најдобар африкански фудбалер за изминатата година

пред 6 мес.
Вредат повеќе од фабрики

Мбапе е најскапиот фудбалер на светот, Меси е 8-ми, а Роналдо 49-ти

пред 6 мес.
Човекот постепено станува легенда

Мохамед Салах веќе пет сезони едноподруго постигнува по најмалку 10 гола на првенствата

пред 6 мес.
Ливерпул гази...

ВИДЕО: Само пет минути му требаа на Ливерпул за првиот гол против Шефилд

пред 6 мес.
Челзи се откажа од млади фудбалери, кои станаа светски играчи

Лампард: Внимавам на младите фудбалери, повеќе нема да дозволиме топ играчи да ни бегаат од клубот

пред 7 мес.