Tag: сари
не пропушти можност да го искоментира сари и лацио

Мурињо победи со Рома во Конференциската Лига и го навреди Лацио, одговори и Сари

пред 2 недели
без влакна на јазикот како и секогаш

Навивачите го навредуваа играчот на Лацио, Сари им отчита лекција

пред 3 мес.
повторно во екипата од рим

Интересен трансфер во најава, Сари го носи повратникот во Лацио

пред 4 мес.
рома се разделува со фонсека

Рома и Фонсека се разделуваат на крајот на сезоната, Сари прв кандидат за наследник на Португалецот

пред 6 мес.
пранешниот тренер на јувентус е пред враќање во англија

ФОТО: Тотенхем носи тренер од Италија, познатиот менаџер Рамадани во преговори со клубот од Англија

пред 6 мес.
италијанецот веќе има искуство во англија, беше тренер на челси

Тотенхем ќе преговара со поранешниот тренер на Јувентус , опциите се отворени за отказ на Мурињо

пред 6 мес.
паузата за сари наскоро завршува

Сари пред ангажман, изборот на клубот е големо изненадување

пред 7 мес.
се „тресе“ позицијата на гатузо во наполи

Гатузо добива отказ, Наполи ќе ангажира поранешен тренер на Јувентус

пред 9 мес.
Предвремениот раскин чини мало богатство

Маурисио Сари е упорен да му земе на Јувентус 8.5 милиони евра

пред 1 година
со нула искуство , пирло седнува на жешкото тренерско столче

Официјално: Пирло е нов тренер на Јувентус, доби договор на две години (ФОТО)

пред 1 година
„старата дама“ скапо ќе го плати неуспехот

Јувентус ќе плати богатство за отказот и неуспехот на Сари

пред 1 година
Стратегот не стравува од отказ

Сари: Не можеме да бидеме во топ форма во оваа доба од годината

пред 1 година
одговори дали средбата со лион е негова последна во јувентус

Сари: Менаџерите на Јувентус не се аматери, мојата позиција во клубот е јасна и чиста

пред 1 година
Откако Рома се откажа од дефанзивецот

Сари е подготвен да го жртвува Бернардески за да го добие Смолинг

пред 1 година
страствен пушач кој не може без никотин

ВИДЕО: Погледнете како Сари се крие од камерите

пред 1 година
сари повторно е во прв план

Бонучи го издвои виновникот поради кој Јувентус потешко стигна до титулата во Серија А

пред 1 година