Tag: сасуоло
имаат неколку алтернативи

Роналдо е минато, Јувентус бара напаѓач

пред 3 недели
сака нови предизвици

Освои Евро со Италија, а потоа побара трансфер на два дена пред почетокот на сезоната

пред 4 недели
Сагата е пред завршница

Романо тврди: Мануел Локатели е нов играч на Јувентус (ФОТО)

пред 1 месец
Следната недела се приклучува на тимот

ФОТО: Јувентус конечно го договори засилувањето од Сасуоло

пред 1 месец
се надеваат на успешен трансфер

Јувентус убеден дека го осигурал потписот на Локатели

пред 2 мес.
Италијанецот има повеќе понуди

Јувентус добива кункурецнија за Локатели, по Арсенал во трката се вклучи и Ливерпул

пред 2 мес.
Сасуоло трие раце

Арсенал е фаворит за потписот на Локатели, Јувентус не се предава

пред 2 мес.
бараат повеќе пари

Сасуоло не го дава Локатели за 30 милиони, одбиена понудата на Јувентус

пред 2 мес.
уште една немила сцена од светот на фудбалот

Лекарите го спасиле животот на Сенегалскиот играч кој колабрирал на тренинг

пред 2 мес.
добрите игри на ЕУРО си го направија своето

„Топџиите“ испратија понуда за Италијанскиот играч за врска

пред 3 мес.
НЕВЕРОЈАТНИ ТРЕНЕРСКИ ПРЕТУМБАЦИИ НА АПЕНИНИТЕ

Нема долго да биде без работа: Пирло го чека отказот во Јувентус, веќе има нов клуб

пред 4 мес.
СИТЕ РИВАЛИ ЗА ЛШ НА СТАРАТА ДАМА ПОБЕДИЈА

ВИДЕО: Јувентус со три атрактивни гола го победи Сасуоло, победи и Аталанта против Беневенто

пред 4 мес.
УШТЕ ЕДНАШ ПОКАЖА ЗОШТО Е МОЖЕБИ НАЈДОБАР ВО ИСТОРИЈАТА

ВИДЕО: Годините за Буфон се само бројка- легендарниот голман со неверојатна одбрана фати пенал

пред 4 мес.
Во 35 коло од Серија А

ВИДЕО: Џенова загуби од Сасуоло, Горан Пандев беше меѓу стартерите

пред 4 мес.
Нов неочекуван кикс на „Росонерите“

ВИДЕО: Распадори го шокираше Милан, Сасуоло со пресврт на „Сан Сиро“

пред 5 мес.
Не било време за коментирање

Пиоли за Суперлигата: Ги послушав советот од челниците на мојот клуб

пред 5 мес.