Tag: саутемптон
поразениот мечот го заврши со играч помалку

ВИДЕО: Челси се разбуди пред крајот, Вернер клучен во победата над Саутемптон

пред 3 недели
ПРОПУШТА НАЈМАЛКУ ДВА МЕЧА

Голем проблем за Тухел: Најважниот играч на Челзи позитивен на ковид 19

пред 4 недели
премиер лига 6 коло

ВИДЕО: Хименез даде погодок по долгата пауза , Саутемптон со пораз по четри ремија во низа

пред 4 недели
ЗАМЕНА ЗА ИНГС

Саутемптон на позајмица го донесе талентираниот албански напаѓач од Челзи

пред 2 мес.
Лестер по 10 натпревари, го извлече првото реми

ВИДЕО: Лестер ремизираше со Саутемптон, Еванс извлече бод кон средината на вториот дел

пред 6 мес.
данскиот интернационалец исклучен

ВИДЕО: Вестергард со брутален старт исклучен- па уште и сметаше дека е неправедно

пред 6 мес.
ПРОДОЛЖУВА МАГИЈАТА НА ТИМОТ НА РОЏЕРС

ВИДЕО: Лестер против Челзи во финалето на ФА Купот- еден гол одлучи кој ќе игра на големиот натпревар

пред 6 мес.
ТЕХНОЛОГИЈАТА ПРЕДИЗВИКУВА ГОЛЕМИ ПРОБЛЕМИ ВО АНГЛИЈА

ВИДЕО: Неверојатна ВАР грешка во Премиер лигата- поништија гол затоа што гледаа погрешен играч

пред 6 мес.
Англичаните уште еднаш во центарот на вниманието

ВИДЕО: Нов ВАР скандал: Гледаа погрешен играч па поништија чист гол

пред 6 мес.
втора победа во низа на вба

ВИДЕО: ВБА го прегази Саутемптон и ја продолжи борбата за опстанок

пред 6 мес.
СУПЕР ИНТЕРЕСЕН МЕЧ ЗА ОТВАРАЊЕ НА ПРЕМИЕРЛИГАШКИОТ ДЕН

ВИДЕО: Саутемптон со голем пресврт против Барнли, губеа 0:2, победија 3:2

пред 7 мес.
По четвртфиналната разврска

Челси ќе се соочи со Манчестер Сити во полуфиналето од ФА Купот

пред 7 мес.
СЕ ЧЕКААТ УШТЕ ЛЕСТЕР ИЛИ МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД

ВИДЕО: Челзи сигурен против Шефилд Јунајтед, им се придружи на Манчестер Сити и Саутемтон во полуфиналето на ФА купот

пред 7 мес.
ТОП 10 ТИМОВИ КОИ ТРЕБА ДА ДОМИНИРААТ НАРЕДНИТЕ ГОДИНИ

Направена студија: Манчестер Јунајтед тим со најсветла фудбалска иднина

пред 7 мес.
брајтон од шест победи вкупно, дури пет запиша на гости

ВИДЕО: Саутемптон потона, Брајтон со нова гостинска победа

пред 7 мес.
Алиоски доби 30 минути на „Еланд Роуд“

ВИДЕО: Ремек дело на Рафиња од слободен удар, Лидс уверлив против Саутепмтон

пред 8 мес.