Tag: сеад колашинац
ЦЕЛА ГОДИНА ОГРАБУВАЛЕ НИЗ ЛОНДОН

ВИДЕО: Напаѓачите на Озил и Колашинац осудени на повеќе од 100 години затвор

пред 4 мес.
Нов скандал поврзан со дефанзивецот на Арсенал

Сопругата на Колашинац уапсена во Лондон, се обидела да внесе пиштол во Англија

пред 1 година
Босанецот ќе игра во Серија „А“?

Сеад Колашинац е интересен за неколку клубови од Серија „А“

пред 2 години
Бекот на арсенал со апел до Емери

Колашинац: Тој прави разлика на теренот а не добива шанса

пред 2 години
подготвени се за настап

Озил и Колашинац се враќаат за мечот со Барнли

пред 2 години
Нема веќе опасност по безбедноста на играчите

Озил и Колашинац им се вратија на тренинзите во Арсенал

пред 2 години
зголемени мерки за безбедност

ФОТО: Озил и Колашинац во паника, кучиња чувари внимаваат нивните домови

пред 2 години
Продолжува „драмата“ во Лондон

Двајца уапсени пред домот на Озил, сопругата на Колашинац избегала во Германија

пред 2 години
поради проблеми со локалната мафија

ФОТО: Озил и Колашинац исфрлени од составот на Арсенал поради проблеми со мафијата

пред 2 години
одбил психолог по нападот

ФОТО: Озил се огласи прв пат по нападот со ножеви

пред 2 години
Колашинац и Озил после инцидентот

Колашинац : Мислам дека сме добри

пред 2 години
за среќа не се повредени

ВИДЕО: Месут Озил нападнат со ножеви во Лондон, Колашинац успеа да го спаси

пред 2 години