Tag: Себастијан Фетел
возачот на астон мартин реагира на воведувањето на спринт трки

Фетел се противи: Зошто ни треба предфинале, а потоа и само финале?

пред 7 мес.
уште една критика за ферари

Фетел: Мојот однос со Ферари се олади, повеќе нема љубов меѓу нас

пред 10 мес.
Германецот за рекордите на Хамилтон

Фетел: Шумахер секогаш ќе биде најдобриот возач, но секако дека Луис е најдобриот според постигнатото

пред 10 мес.
Фановите во шок и неверување

Фетел за престојот во Ферари: Ако сум груб и фер признавам дека не успеав

пред 11 мес.
Германецот е видно незадоволен

Фетел удри по тимот: Не си останавме на зборот, го направивме спротивното

пред 1 година
потпишал договор на три години

Фетел го напушта Ферари и се сели кај Астон Мартин

пред 1 година
преговорите со ферари пропаднаа

Себастијан Фетел ќе го напушти Ферари на крајот од годината (ФОТО)

пред 1 година
Германецот останува лојален на италијанците

Себастијан Фетел најави нов договор со Ферари на три години

пред 1 година
Неочекуван совет за поранешниот Ф1 првак

Берни Еклстон му сугерира на Фетел да го напушти Ферари

пред 1 година
Никој како Михаел Шумахер

Себастјан Фетел: Што и да направам, секогаш ќе бидам втор во Германија, после Шумахер

пред 2 години
Кариерата на Фетел во надолна линија

Хелмут Марко: Фетел повеќе не е во топ-3 најдобри возачи во Формула 1

пред 2 години
на тренингот во Абу Даби

ВИДЕО: Ботас со најбрзо време, судир на Фетел

пред 2 години
Синот на Михаел Шумахер, гледа идол во Фетел

Мик Шумахер: Фетел е феноменален човек, постојано ми дава совети

пред 2 години
Леклер трета трка по ред на подиум

ВИДЕО: Доминација на Ферари, Себастијан Фетел победи во Сингапур

пред 2 години
светскиот шампион самокритичен

Фетел: Во Ф1 луѓето се многу кратковиди

пред 2 години
Германецот казнет

ВИДЕО: Жесток судир на Фетел и Ферстапен, возачите излетаа од патеката

пред 2 години