Tag: сеха лига
Вардаровото крило пред утрешното финале

Дибиров: Одиме малку по малку напред, тука дојдовме да однесеме нов пехар во Скопје

пред 2 недели
Алушовски ќе мора да менува

Вардар 1961 има проблем со ППД Загреб во битката за финале во СЕХА

пред 2 недели
Унгарците во очекување на својот противник за титулата

ВИДЕО: Дејан Манасков и Веспрем се првите финалисти на Ф4 во СЕХА, Мешков поразен со пресврт

пред 2 недели
Пред настапот на Ф4 во СЕХА

Гоце Георгиевски: Овој слаб старт не мора ништо да значи, имавме малку среќа со Нексе и сега имаме шанса со Загреб

пред 2 недели
Вардаровото крило за дуелот со Загреб

Тимур Дибиров: Сега веќе мора да дадете 120% ако сакате да успеете

пред 3 недели
Крилото доби пофалба

Од СЕХА лигата со суперлатив за Дибиров : Кога Тимур е Тимур (ВИДЕО)

пред 3 недели
Новото засилување на вардарци тврди

Патрик Валчак: Ќе ги анализираме грешките и ќе се обидеме да ги отстраниме

пред 3 недели
Формата на црвено-црните не е на посакуваното ниво

ВИДЕО: Вардар 1961 се измачи, изгуби од Нексе, но ќе игра на Ф4 во СЕХА

пред 3 недели
Не очекува неизвесно второ полувреме

ВИДЕО: Вардар 1961 се мачи со Нексе, Борко Ристовски со четири одбрани од 17 удари

пред 3 недели
Подготовките за Нексе се во тек

ВИДЕО: Црвено-црните ракометни „Спартанци“ од Јане Сандански

пред 3 недели
вардар и со нерешено ќе обезбеди настап на ф4 во сеха

Добри вести за Вардар: Дисингер и Јотиќ ќе бидат подготвени за дуелот со Нексе

пред 4 недели
Пристигнаа резултатите

Стојанче Стоилов е единствениот позитивен на Ковид-19 во Вардар 1961

пред 4 недели
Последниот патник на Ф4 Вардар или Нексе

Војводина го предаде СЕХА мечот против Вестпрем, Унгарците службено на Ф4

пред 4 недели
Вардар 1961 го очекува четвртфиналето со Нексе

СЕХА потврди, Ф4 турнирот од сезоната која беше прекината ќе се игра во Задар

пред 1 месец
Нова видео-компилација од регионалната лига

ВИДЕО: СЕХА ги избра најубавите голови од далечина, меѓу нив и еден на Циндриќ во дресот на Вардар

пред 4 мес.
Капитенот на Вардар секогаш дава се од себе

СЕХА-ЛИГА: Столе Стоилов е кралот на емоциите (ФОТО)

пред 6 мес.