Tag: сеха лига
ИЗБРАНИЦИТЕ НА АЛУШОВСКИ СО НОВ ПОРАЗ

Вардар прими дури 36 гола: Нексе подобар од црвено- црните во Нашице

пред 10 мес.
натпревар од сеха лигата

Кукуловски: Металопластика е предизвик, одиме на победа во Шабац

пред 10 мес.
Првото полувреме беше тешко да се гледа

ВИДЕО: Ракометната лекција од Мотор Запорожје за демотивираниот Вардар 1961

пред 11 мес.
ОЧЕКУВАНА РЕАКЦИЈА ОД ПРЕДВОДНИКОТ НА ВАРДАРЦИ

Алушовски беснееше на тајм аут: Што е ова бе момци!? Што играте!?“ (ВИДЕО)

пред 11 мес.
На гостувањето во Украина во СЕХА лигата

Вардар 1961 најави пожртвуваност а покажа немоќ против Мотор Запорожје

пред 11 мес.
Одлична игра на битолчани во сеха лигата

ФОТО: Еурофарм Пелистер убедлив во првата победа против Татран Прешов

пред 11 мес.
Десниот бек пред соочувањето со словаците

Мартин Велковски: Ги анализиравме добро и се надевам дека ќе се покажеме во вистинско светло

пред 11 мес.
Црвено-црните немаат многу време за подготовка

Алушовски: Не сме без шанси и одиме во Запорожје да оствариме што е можно подобар резултат

пред 11 мес.
Тренерот на Еурофарм Пелистер пред дуелот со Татран

Бабиќ: Единствен начин ако сакаме да победиме е агресивна одбрана

пред 11 мес.
Битолчани совладани во Хрватска

ВИДЕО: Еурофарм Пелистер немоќен на гостувањето кај ППД Загреб во СЕХА лигата

пред 12 мес.
Пред гостувањето во Хрватска

Ојлески: Нема да биде лесен натпревар, но ќе играме на победа

пред 12 мес.
Тренерот на црвено-црните посакува нова победа

Алушовски: Во СЕХА лигата Вардар секогаш е фаворит на домашен терен

пред 12 мес.
Прв натпревар за црвено црните по повеќе од два месеци

Вардар 1961 против Војводина го започнува ракометниот маратон

пред 12 мес.
ПОЗНАТ ТЕРМИНОТ НА МЕЧОТ МЕЃУ ВАРДАР И НЕКСЕ

Поради елиминацијата на Хрватска, Вардар 1961 на стартот на февруари ќе игра против Нексе

пред 12 мес.
Во Битола „падна“ Металопластика

Еурофарм Пелистер со победа ја почна новата сезона во СЕХА лигата

пред 1 година
Пред дуелот со Металопластика

Жељко Бабиќ: Очекувам добар натпревар и победа

пред 1 година