Ознака: сеха
дибиров е шампион за „спин“

ВИДЕО: Дибиров е мајстор за „спин удари“, СЕХА со признание за „летечкиот“ Русин

пред 2 мес.
МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА СО КЛУЧНАТА ОДБРАНА ПРОТИВ НЕКСЕ

ВИДЕО: Обраната на Борко Ристовски една од најдобрите во четвртфиналето во СЕХА

пред 4 мес.
Европскиот шампион без својот осми играч

ОФИЦИЈЛНО: Вардар без „Комитите“ на мечевите против Пик Сегед и Нексе

пред 4 мес.
по победата против нексе

Ристовски: Вардар има најдобра публика на светот, проблемите кои ги имаме ги забораваме на теренот

пред 4 мес.
министерот за одбрана со потег на мечот

ВИДЕО: Одбраната на Борко Ристовски која му донесе победа на Вардар

пред 4 мес.
Вардар повторно ќе плаќа казна

Трета парична казна за Вардар од СЕХА-лигата

пред 4 мес.
чкембари извонредни

ФОТО: Еурофарм Пелистер победи ама навивачите немаа причина за радост

пред 5 мес.
победа без ефект за битолчани

СЕХА: Еурофарм Пелистер победи но не успеа да закаже средба со Вардар во четвртфиналето

пред 5 мес.
битолчани веруваат во пласман во четвртфинале

СЕХА: Нексе го очекува пекол во Битола, Еурофарм Пелистер сака пласман во четвртфинале

пред 5 мес.
Вардар не дозволи изненадување

ФОТО: Вардар го надигра Металург на контролниот натпревар во СЦ „Јане Сандански“

пред 5 мес.
Брестовац мора да го радува формата на Митревски

ФОТО: Никола Митревски е голманот со најмногу интервенции по групната фаза во СЕХА лигата

пред 7 мес.
битолчани загубија со 11 голови разлика

СЕХА: Веспрем покажа колку е моќен, убедливо го прегази Еурофарм Пелистер

пред 7 мес.
унгарците сакаат реванш за поразот од битола

СЕХА: Веспрем го пречекува Еурофарм Пелистер со апсолутна фаворитска улога

пред 7 мес.
победа на шампионот

СЕХА: Вардар со извонредна серија во вториот дел до победа над Татран Прешов

пред 7 мес.
БИТОЛЧАНИ САКААТ БОДОВИ

СЕХА: Во Битола доаѓа Вујовиќ, Еурофарм Пелистер го пречекува Загреб

пред 7 мес.
црвено-црните се фаворити

СЕХА: Вардар по поразот од Веспрем ќе бара рехабилитација против Војводина

пред 7 мес.