Tag: сеха
хрватот командуваше на тајм-аут

ВИДЕО: Хит на тајм-аут, како Чупиќ дели совети, Вардар победува

пред 5 мес.
црвено-црните го започнаа со победа пеколниот февруари

ВИДЕО: Вардар минимално го порази Нексе, блеснаа Чупиќ и Талески

пред 5 мес.
Дуелот од СЕХА лигата доаѓа во вистинско време

Вардар 1961 сака реванш против Нексе за поразот во Скопје

пред 5 мес.
сеха предизвик за вардар против нексе во понеделник

Дибиров: Со Нексе ќе видиме до кај сме, наша работа е да ја играме нашата игра

пред 5 мес.
вардар ја оправда фаворитската улога

ФОТО: Вардар ја победи Војводина и најави, нека дојде „пеколниот“ февруари

пред 5 мес.
сеха предизвик за вардар утре во скопје

Ристовски: Војводина не е атрактивен противник, но победата е примарна цел за Вардар

пред 5 мес.
војводина противник на вардар во сеха

Георгиевски: Наша обврска е да играме на победа, ова е увертира пред „пеколот“ во февруари

пред 5 мес.
Пеколен распоред за црвено-црните

Вардар 1961 во февруари го чекаат седум натпревари во Лигата на шампионите

пред 6 мес.
Тренерот на Еурофарм пелистер со критики

Бабиќ: Оваа температура во која игравме и во која тренираме не е нормална

пред 6 мес.
Воведен натпревар од Група А

Еурофарм Пелистер ја започнува новата сезона во СЕХА против Металопластика

пред 6 мес.
БИТОЛЧАНИ ВО ПОНЕДЕЛНИК ГИ ЗАПОЧНУВААТ НАСТАПИТЕ ВО СЕХА

Еурофарм Пелистер и Металопластика во понеделник ја отвараат сезоната во СЕХА

пред 6 мес.
проблеми за сеха пред почетокот на сезоната

СЕХА лигата во проблеми, Веспрем и Мешков го условуваат настапот во лигата

пред 9 мес.
Јотиќ најдобар среден бек

ВИДЕО:Јотиќ осамен варадрец во најдобрата седморка на Ф4, дури петмина од шампионот Веспрем

пред 10 мес.
Трета титула за Веспрем

Веспрем е нов владетел во СЕХА, Вардар немаше сили за уште еден подвиг

пред 10 мес.
супер рефлекс на ристовски

ВИДЕО: Борко Ристовски како „октопод“, одбрани од супер тешка позиција

пред 10 мес.
кога сака да влезе топката во голот...

ВИДЕО: Вардар ја има најубавата акција во првиот дел во финалето

пред 10 мес.