Tag: сејдини
ффм е професионална во секој поглед

Сејдини: Го продолжуваме патот кон успехот, лесно се договоривме со Ангеловски

пред 7 дена
ффм е најуспешна спортска федерација во 2020 година

Сејдини: Дешамп кога го освои Мундијалот во Русија и кажа благодарам на федерацијата, велам благодарам за довербата да ја водам ФФМ

пред 3 недели
претседателот на ффм не го интересира политика, посветен на заедништво

Сејдини: Горд сум што Македонците и Албанците во репрезентацијата се како семејство

пред 3 недели
силата на тимот е во секој поединец, ова се хероите од сенка

ВИДЕО: Сејдини ги претстави „скриените херои“, секој поединец е важен, без овие луѓе немаше да стигнеме на ЕУРО

пред 1 месец
Од уефа до ФФМ

Чеферин му честиташе на Сејдини: Ви посакувам и во иднина уште многу успеси

пред 2 мес.
големиот фан на македонскиот спорт

ФОТО: Кипре е навивачка гордост, единствениот што ги испрати за Грузија доби посебен подарок во Приштина

пред 2 мес.
ова го чекавме многу години

ФОТОГАЛЕРИЈА: Сејдини, Ангеловски и хероите во прегратки, знамето на Македонија доминира

пред 2 мес.
приоритет завршување на сезоната

Муамед Сејдини: Единство и солидарност за излез од кризата, прекин на првенството е последното решение

пред 9 мес.
Јавното обвнитиелство ќе го расчисти случајот

ФФМ: Се соочуваме со притисоци од лица и медиуми кои не се точно информирани за работата на „Куќата на фудбалот“

пред 12 мес.
во друштво со претседателот на уефа

Претседателот на УЕФА, Чеферин и македонскиот, Сејдини на отворањето на новиот стадион во Тирана

пред 1 година
Уефа А лиценца

ФОТО: Македонската фудбалска федерација ги додели дипломите за првата генерација тренери на голмани

пред 1 година