Tag: селектор
ГО ОТПУШТИЈА ДОСЕГАШНИОТ СЕЛЕКТОР

Бомба од соседството: Роберто Карлос нов селектор на Косово?!

пред 4 дена
Феликс Магат, Валтер Зенга дури и Роберто Карлос се трите имиња можни опции за селектор на косово

ФОТО: Косово остана без селектор, има три големи ѕвезди во најава за фудбалската репрезентација

пред 5 дена
ке го наследи ѓунеш

Стефан Кунц нов селектор на Турција?

пред 1 месец
со одлука на управен одбор

РФМ: Љубомир Савевски нов селектор на женската репрезентација и координатор сите национални селекции кај дамите

пред 2 мес.
трет пат на клупата на лалињата

ФОТО: Луј Ван Гал официјално промовиран за нов селектор на Холандија

пред 3 мес.
помина 5 години на селекторското столче

Андриј Шевченко повеќе не е селектор на Украина

пред 3 мес.
Прв предизвик е битката за СП

Благоја Милевски од денеска го предводи А тимот на Македонија

пред 3 мес.
го наследува Чересов

Валериј Карпин официјално нов селектор на Русија

пред 3 мес.
по трет пат на клупата

Се чека само потпис: Ван Гал нов селектор на Холандија

пред 3 мес.
Поранешниот тренер на Интер

Антонио Конте добил понуда да стане селектор, тој сака работа во клуб

пред 3 мес.
добива шанса да ја одбрани титулата

Дешамп ќе ја брани титулата во Катар, а потоа доаѓа легендата на францускиот фудбал

пред 4 мес.
ЦЕЛТА Е ПОВТОРНО ВРАЌАЊЕ НА ВРВОТ

ОФИЦИЈАЛНО: Германија со Ханси Флик на клупата ќе гостува во Македонија

пред 5 мес.
некогашниот финалис во ЛШ со нов предизвик

Купер именуван за нов тренер на ДР Конго

пред 5 мес.
Женската репрезентација ќе добие нов предводник

РФМ потврди, Симе Симовски не е повеќе селектор на Македонија

пред 6 мес.
Селекторот го објави поширокиот список

ФОТО: Лазаров го објави списокот за престојните квалификациски натпревари

пред 6 мес.
КФСМ во понеделник ќе го промовира новиот селектор

Кошаркарската репрезентација добива нов селектор

пред 6 мес.