Tag: сенегал
уште една немила сцена од светот на фудбалот

Лекарите го спасиле животот на Сенегалскиот играч кој колабрирал на тренинг

пред 3 недели
ХЕРОЈ Е ВО СЕНЕГАЛ

Неверојатен потег на Мане: Донираше повеќе од половина милион евра за изградба на болница во родното село

пред 1 месец
сенегалецот незадоволен од својот учинок

ФОТО: Мане разочаран: Не можеше да биде полошо од ова

пред 3 мес.
Прволигашот со аквиции во средниот ред

Шкупи продолжување да се засилува, на Чаир пристигнаа двајца Сенегалци

пред 6 мес.
сити притиска за помала цена

ФОТО: Наполи демнатираше дека имаат понуда од Манчестер Сити за Кулибали

пред 11 мес.
Човекот кого од вчера го сака цела фудбалска Англија

Фотогалерија: Кој е Исмаил Сар, човекот кој го уништи сонот на Ливерпул?

пред 1 година
висок е 120 сантиметри

ВИДЕО: Има ли јунак кој ќе го победи овој борец во ММА

пред 2 години
се наоѓа под лекарска контрола

Највисокиот играч во НБА лигата доби потрес на мозкот по бизарна ситуација

пред 2 години
На контролниот меч во Сингапур

ВИДЕО: Нејмар влезе во клубот „100“, Бразил ремизираше со Сенегал

пред 2 години
МАНЕ ТВОРЕЦ НА ПОБЕДАТА

ВИДЕО: Сенегал без поголеми проблеми се пласира во четвртфиналето на КАН

пред 2 години
Мане и другарите немаа шанса против расположениот противник

Алжир веќе во осминафиналето на Афричкиот Куп на нации

пред 2 години
рутинска победа

ВИДЕО: Сенегал лесно се справи со Танзанија

пред 2 години