Tag: серена вилијамс
не ги открива причините

Серена Вилијамс нема да настапи на Олимписките игри

пред 5 мес.
Нов ден на Ролан Гарос

ВИДЕО: Медведев сигурен против Гарин, Рибакова ја елиминраше Серена Вилијамс

пред 6 мес.
Пофални зборови за швајцарската тениска легенда

Серена Вилијамс: Роџер Федерер е најдобриот, тој е синоним за играчка величина

пред 7 мес.
Ќе игра ли некој на овој турнир?

Ѕвездите му го свртеа грбот на Мастерот во Мајами, добија ново откажување

пред 9 мес.
На Австралија Опен

ВИДЕО: Осака ја елиминираше Серена за финале против Бејди

пред 10 мес.
ДРУГИТЕ ЌЕ СЕ ЗНААТ УТРЕ

ВИДЕО: Серена Вилијамс и Наоми Осака први полуфиналистки во Австралија

пред 10 мес.
На австралија Опен

ВИДЕО: Димитров експресно до четвртфинале преку Тим, Серена подобра од Сабаленка

пред 10 мес.
Неколку изненадувања на првиот грен слем сезонава

ВИДЕО: Венус Вилијамс го заврши настапот на Австралија Опен, елиминација и за Квитова

пред 10 мес.
Заврши првиот натпреварувачи ден во Мелбурн

ВИДЕО: Новак Ѓоковиќ убедлив против Шарди на стартот на Австралија Опен

пред 10 мес.
Жрепката посака

АО: Ѓоковиќ против Шарди, Надал ќе игра против Џере во првото коло

пред 10 мес.
Неочекуван напад за американката

Навреда за Серена Вилијамс: Со толку години и килограми да има малку пристојност, треба да се пензионира

пред 11 мес.
На Австралија Опен

Новак и Серена атакуваат на нови титули, Федерер ја надмина повредата

пред 11 мес.
американката е блиску до 25 грен слем титула во кариерата

ФОТО: Серена Вилијамс е полуфиналист на УС Опен со најмногу ас удари во последните 8 години

пред 1 година
ЛЕГЕНДАРНАТА АМЕРИКАНКА ЌЕ НАСТАПИ НА ПРВИОТ ТУРНИР

Серена Вилијамс се враќа на теренот во август

пред 1 година
„Уште не сум на тоа ниво“

Гоф: Не ми се допаѓа кога ме споредуваат со Серена и Венус Вилијамс

пред 2 години
Контроверзна листа на францускиот весник

Л`Екип: Федерер и Серена Вилијамс имат поголемо влијание од Ѓоковиќ

пред 2 години