Tag: серена вилијамс
Контроверзна листа на францускиот весник

Л`Екип: Федерер и Серена Вилијамс имат поголемо влијание од Ѓоковиќ

пред 2 години
Американката со прва реакцијата

Серена Вилијамс шокирана по одлуката на Вимблдон

пред 2 години
за американката нема дилеми

Серена Вилијамс: Федерер е најдобриот на теренот и надвор од него

пред 2 години
Убавата Русинка машина за пари

Според Форбс, Марија Шарапова во кариерата заработи над 300 милиони долари

пред 2 години
Модерните гладијатори се незадоволни

Експлоатација: УФС од целиот колач на борците им дава само 16 %

пред 2 години
Нов бизнис-проект на Серена Вилијамс

ФОТО: Серена Вилијамс пласираше сопствена колекција на куфери

пред 2 години
Комплетиран е актерскиот состав

Во филмот за сестрите Вилијамс, Вил Смит ќе го глуми ликот на нивниот татко

пред 2 години
Сензација на Австралија Опен

ВИДЕО: Ванг ја елиминираше Серена Вилијамс, заврши настапот и за Возњацки

пред 2 години
Одлична партија на американката

Серена Вилијамс преку Зиданшек до третото коло на Австралија Опен

пред 2 години
Серена Вилијамс е недостижна меѓу тенисерките

ВИДЕО: Серена Вилијамс стигна до 350 победи на Гренд Слем турнирите

пред 2 години
Без изненадувања на првиот ден на Австралија Опен

ВИДЕО: Федерер и Серена Вилијамс лесно до пласман во 2 коло

пред 2 години
Го освои турнирот во Оукленд

ВИДЕО: Серена Вилијамс по три години се израдува на трофеј

пред 2 години
немаше место за Надал

Според Скај Спорт, Серена Вилијамс е спортист на деценијата. Роналдо е трет, а Меси четврти

пред 2 години
големо признание за американката

Серена Вилијамс е избрана за спортистка на деценијата

пред 2 години
Ривалството на сестрите Вилијамс

ВТА ги објави десетте најголеми ривалства меѓу тенисерките во последната декада

пред 2 години
„Не би влегол во ринг со неа“

ВИДЕО: Мајк Тајсон и дава часови по бокс на Серена Вилијамс

пред 2 години