Tag: серхио агуеро
Гвардиола ги потврди лошите вести

Манчестер Сити без Агуеро и Лапорт на стартот од Премиер лигата

пред 1 месец
Аргентинецот изгледа среќно

ФОТО: Агуеро се пофали со новите копачки од Пума

пред 2 мес.
Аргентинецот се оправува од повредата

Серхио Агуеро ќе биде подготвен за реваншот со Реал Мадрид

пред 3 мес.
аргентинецот има план

Серхио Агуеро потврди дали Меси ја напушта Барселона

пред 6 мес.
коронавирусот е голема закана за здравјето

Најголемиот дел од фудбалерите во Премиерлигата се уплашени за безбедноста на своите семјества

пред 6 мес.
агуеро се враќа дома во клубот каде ја започна кариерата

Голем клуб од Агентина се интересира за Серхио Агуеро

пред 6 мес.
Фудбалерите на Сити веќе почнаа да се изјаснуваат

Серхио Агуеро е првиот кој ќе замине од Манчестер Сити, ако опстои забраната за европските натпреварувања

пред 8 мес.
Борусија не ќе може да реагира

Манчестер Сити ќе го краде „златното“ момче на Борусија

пред 9 мес.
супер интересен натпревар

ВИДЕО: Чудесен натпревар во Манчестер, Кристал Палас освои бод со автогол

пред 9 мес.
Девет години ги решета противничките мрежи во Англија

ВИДЕО: Серхио Агуеро стана најдобар стрелец меѓу легионерите во историјата на Премиер лигата

пред 10 мес.
„граѓаните“ ефикасни и без грешка

ВИДЕО: Рапсодија на Сити со шест гола во мрежата на Астон Вила, Агуеро постигна хет-трик

пред 10 мес.
Аргентинец и двајца Англичани најдобри во последната десетолетка

Агуеро е најдобар стрелец на Премиер лигата во последната декада

пред 10 мес.
Аргенцинецот е дел од почетниот состав за дуелот со Вулвс

Гвардиола: Да се замени Агуеро е една од најтешките работи, бидејќи тој е незаменлив

пред 10 мес.
настрада само џипот

ФОТО: Агуеро учествуваше во сообраќајка а потоа го одработи тренингот

пред 1 година
шампионот на англија победи против Борнмут

ВИДЕО: Агуеро на Сити му донесе три бода

пред 1 година
Недоразбирање

Пеп објасни што се случувало меѓу него и Агуеро

пред 1 година