Tag: серија а
короната повторно одлага натпревари

Во Торино нема да се игра фудбал, две средби висат во Серија А поради ковид-19

пред 5 часа
Крилниот напаѓач е пред кам-бек во тимот

ВИДЕО: Одлични вести за „Римската волчица“, Заниоло почна со интензивни тренинзи

пред 12 часа
Нови проблеми за калчолигашот

Торино го откажа денешниот тренинг поради Ковид-19 случаи во тимот

пред 1 ден
швеѓанецот во пресрет на следните предизвици на „росоњерите“

Ибрахимовиќ: Ова беше тешко, направивме повеќе грешки, но ќе се опоравиме

пред 1 ден
АРГЕНТИНЕЦОТ ОДНОВО ВО ФОКУСОТ

Агентот на Дибала доаѓа во Торино, ќе се преговара за нов договор

пред 1 ден
Чудни се плановите на Наполи

Де Лаурентис збеснал по поразот од Аталанта, познато е дали Гатузо е загрозен

пред 2 дена
италијанскиот тренер со честики и за Пиоли и Милан

Антонио Конте: Оваа победа им ја посветувам на нашите навивачи

пред 2 дена
Навивачите на Наполи се во исчекување

Осимхен има повреди на главата, ќе мора да остане во болницата на Бергамо

пред 2 дена
Милан сега е во негатива од четири бода во битката за Скудетото

Пиоли: Мислам дека заслуживме да постигнеме гол во второто полувреме

пред 3 дена
НЕ МУ БЕШЕ БАШ НАЈПРИЈАТНО

ВИДЕО: Погледнете како славниот коментатор на Милан Тициано Крудели го поднесе голот на Павков

пред 3 дена
„Волчицата“ сепак напредуваше на третото место

ВИДЕО: Рома доминираше, но не успеа да го совлада десеткуваниот Беневенто

пред 3 дена
Како ќе се правда сега предводникот на „Наполитанците“

ВИДЕО: Гатузо побледе, Аталанта го прегази Наполи а Елиф Елмас одигра 53 минути

пред 3 дена
Аргентинецот по двата гола против Милан

Лаутаро: Ова е Интер, ова е нашата единствена цел кој ни остана, титулата во Серија А

пред 3 дена
Македонецот бара трет гол во Серија А

ФОТО: Елиф Елмас стартер за Наполи во дербито со Аталанта

пред 3 дена
Дербито на колото во Серија А му припадна на новиот лидер

ВИДЕО: Лаутаро и Лукаку му пресудија на Милан, Интер на плус четири во трката за титулата

пред 3 дена
Пет минути беа доволни за да го видиме првиот гол во Милано

ВИДЕО: Заспа одбраната на Милан, Лукаку асистира до Лаутаро за водство на Интер

пред 3 дена